EĞİTİM
Giriş Tarihi : 17-12-2021 12:05   Güncelleme : 17-12-2021 12:11

ELBİM’DEN YÜZDE YÜZLÜK BAŞARI

‘1 Ayda 57 Kursiyer Hayallerine Kavuştu’

ELBİM’DEN YÜZDE YÜZLÜK BAŞARI

 

Gaziantep ELBİM Kursları, Aile Birleşim sınavı (A1) ile Almanya’ya gitmek isteyenlere verdiği yabancı dil kursu eğitimlerine devam ediyor.

Düzenlenen sınavları başarı ile geçen kursiyerlerin ailelerine duydukları özlem ve hasret sona ererken, ELBİM Kurslarına olan ilgi günden güne artıyor.

Almanca Aile Birleşim vize sınavına giren 57 kursiyerden 57’si sınavları başarıyla geçerek, ELBİM Kurslarının haklı gururu oldular.

Kursiyerlerden L. KAPLAN, ELBİM Kurslarının bir aile ortamında geçtiğini belirterek, “ELBİM Kurslarına geldiğim için çok mutluyum. Hocalarımız hem kişilik olarak hem de eğitim kalitesi açısından çok iyiler. Burası bir kurstan daha çok aile ortamı havasında. Buraya geldim ve geleceğim hakkında planlar yapmaya başladım” dedi.

Kursiyer N.AVCI da, Almanca öğrendiği için mutlu olduğunu ifade ederek, “ELBİM’e gelmeden önce yabancı dil öğrenmek için birçok kursu aradım ve araştırdım. Ama en sağlıklı olan burasıydı. Verdiği başarılı eğitimleri, kaliteli hocaları olan ELBİM Kurslarına geldiğim için çok mutluyum. İlk geldiğimde Almancayı nasıl öğrenirim diye çok endişeliydim ama zamanla bu sorunu hocalarımız sayesinde aştık. Şimdi Almanca konuştuğuma şaşırıyorum” şeklinde konuştu.

Almanca Öğretmenleri de kurs hakkında çeşitli bilgi vererek, “Almanya’ya evlilik yolu ile gitmek isteyenler için A1 seviyesinde bir sınav gerçekleşti. Bu sınava 57 öğrencimiz katıldı. Sınav sonunda öğrencilerimizin tamamı sertifikalarını almayı hak etmiştir. Çünkü öğrencilerimizin 4 bölümden oluşan konuşma, okuma, yazma, dinleme olarak becerileri ölçüldü. Bu 4 bölümü de öğrenciler 60 puan ve üzeri bir puan alarak başarı ile geçti” ifadelerini kullandılar.

Sertifika töreninin ardından öğrenciler ile ELBİM öğretmenleri hatıra fotoğrafı çektirdiler.