KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 21-12-2021 23:56   Güncelleme : 24-12-2021 01:58

Çağlayancerit Derneği Karadeniz rüzgârı estirdi

Dietzenbach Çağlayancerit e.V. Derneği Frankfurt’ta Karadeniz rüzgârı estirdi.

Çağlayancerit Derneği Karadeniz rüzgârı estirdi

 

Frankfurt yakınlarında Dietzenbach kasabasında 2016 yılında kurulan Çağlayancerit e.V. Derneği, dernek binasında ilk kez gerçekleştirdikleri gece ile Karadenizliler rüzgârı estirdiler.

Çağlayancerit Derneğinin kuruluşundan bu yana Başkanlığı yapan iş insanı Salman Yavuz, ‘Bizde faaliyet ve yenilik hiç bitmez. Biz işimizi doğru yapıyoruz ve derneğimizde politika olmaz. Birlik ve beraberlik içinde güzel geçinmelerle derneğimizin bayrağını bir gün gençlerimize teslim edeceğiz, bizden sonra onlar devam edecektir.

Derneğimizin kuruluşundan bu yana bizleri destekleri ile yalnız bırakmayan dostlarımıza bir Karadeniz gecesi yapalım dedik. Karadeniz’in olmazsa olmazı olan ve hamsi tava yapıp ikram ettik’ dedi.

Konuklara tek tek teşekkür eden Yavuz, ‘Bizleri bu özel gecemizde yalnız bırakmayan politikacı milletvekillerimiz de daima yanımızdalar. Bölgemiz CDU Milletvekilleri İsmail Tipi, SPD Offenbach İlçe Başkan Yardımcısı Serpil Sarıkaya, Rodermark Yabancılar Meclis Başkanı Zahide Demiral, Dietzenbach Yabancılar Meclis Başkanı Saliha Elaschak, Dietzenbach Yabancılar Meclis Başkan Yardımcısı Hüsniye Erdogan, Elmas Delifer,Demet Nebilir, Rodgau Yabıcılar Meclis Başkan Yardımcısı Yasemin Sevin, SPD Yabancılar Meclis Başkanı Cengiz Hendek, Zübeyde Feldmann, SPD Heusenstamm Halil Öztaş, Gönül Dostları Derneği Başkanı Selma Ateş, Türk İş adamları Aşık Eyupoğlu, Mustafa Özbek, Güler- Ali Aslangiray, Yusuf Erez, Avni Cakır, İdris Çıklak, Asım Demir ve Meltem Bektaş, Moderator Dursun Kılıç, Efes Balorum Genel Müdürü Ömer Akkoç  gecemize katılarak onur verdiler’ diye konuştu.

Geceye ayrı bir renk katan Frankfurt ve bölgesinin tanınmış tavernalarından olan Efes´in sahibi Ömer Akkoç orkestrası ile Karadeniz rüzgârı estirdi.

Sabaha kadar süren gecede misafirler doyasıya eğlendiler.

Necdet KARAŞAHİN -Dietzenbach