KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 27-04-2022 23:53   Güncelleme : 29-04-2022 17:40

Çağlayancerit Derneği iftar sofrası her kesimden insanı bir araya getirdi

Dietzenbach Çağlayancerit e.V. Frankfurt yakınlarında Dietzenbach kasabasında 2016 yılında kurulan Çağlayancerit e.V. Derneği, dernek binasında her yıl geleneksel hale getirilen İftar Sofrası her kesimden insanı bir araya getirdi.

Çağlayancerit Derneği iftar sofrası her kesimden insanı bir araya getirdi

 

Dietzenbach Çağlayancerit derneğinde gerçekleşen iftar yemeğine dernek başkanı Salman Yavuz, Mavin Konsolos Satı Civelek, ,Dietzenbach Belediye Başkanı Dr. Dieter Lang, CDU Milletvekili İsmail Tipi, Rene Bacher,

Hüsamettin Eryılmaz, Felix Sandne, Zuhide Demiral, Yasemin Sevin, Ayhan Aydın, Saliha El-Ashah, Gültekin Demirtaş, Aşık Eyupoğlu,  Mehmet Dörtkaş, Zübeyde Feldmann, Sait Özcan, ile çok sayıda sivil toplum kuruluşların temsilcileri katıldı.

Çağlayancerit Derneğinin kuruluşundan bu yana Başkanlığı yapan iş insanı Salman Yavuz, Her yıl geleneksel hale getirdiğimiz İftar Sofrasında her kesim den insanlarla bir arada olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde insanları bir araya getiriyoruz. Biz işimizi doğru yapıyoruz ve derneğimizde politika olmaz. Birlik ve beraberlik içinde güzel geçinmelerle derneğimizin bayrağını bir gün gençlerimize teslim edeceğiz, bizden sonra onlar devam edecek dedi.

Dietzenbach Belediye Başkanı Dr. Dieter Lang,1016 değişik kökenli insanlarla yaşamaktayız. Bu gün iftar yemeğinde sizleler birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Burada Ukraniyeli ailede davet edildi. Hepinizi kutluyorum dedi.

İftar Programına Ukraniyeli aile davet edildi.. Gece de çekiliş yapıldı. Çekilişin en büyük hediyesi Avrupa Olay Gazetesi Sahibi Ökkeş Toy’a çıktı. Çıkan Cep Telefonunu programa katılan Ukraniyeli aileye hediye eden Toy, insanlık adına birlik, beraberlik ve dayanışma sergilemeliyiz dedi..

İftar programının sunuculuğunu ve koordinatörlüğünü üslenen Cengiz Hendek ve Engin Eyilmez başarılı bir program sundular.

İftar programı okunan akşam ezanı ardından hep birlikte oruçların açılmasıyla sona erdi.

 

Ökkeş TOYÖkkeş TOY