GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-05-2022 23:30

EROL ORUÇ YENİDEN BAŞKAN

Frankfurt Havalimanı'nda faaliyet gösteren Fraport ve Wisag Holding'in ortak kuruluşu ASG firması işçilerinin oluşturduğu sendikanın başkanlığını yapan Erol Oruç, geçerli oyların yaklaşık %60'ını alarak yeniden başkan seçildi.

EROL ORUÇ YENİDEN BAŞKAN

 

34 farklı millette mensup altı yüz kişinin çalıştığı firmadaki işçileri ve haklarını temsilen kurulan sendikada yeniden başkanlık görevine seçilmiş olmanın kendisini çok mutlu ettiğini ifade eden Oruç, ‘Din, dil, ırk ayrımı yapmadan tüm işçilerin haklarını savunmak için çalışıyoruz. Birlikte mesai harcadığım arkadaşlarımı temsil etmekten dolayı gurur duyuyorum’ dedi.

Erol Oruç, ‘Hepimiz çok zor ve sıkıntılı zamanlardan geçiyoruz. Pandemi, savaş ve ekonomik kriz tüm dünyayı kasıp kavuruyor. Bu zor zamanları hep birlikte atlatacağız. Bugün önemli bir gün, yeniden güven tazelemek, arkadaşlarımın büyük desteğini almak çok önemli. Bundan sonra da aynı azim ve hırsla devam ederek vatandaşlarımıza ve göçmen arkadaşlarımıza daha faydalı olmak, haklarını savunmak için var gücümüzle çalışacağız’ dedi

Ökkeş TOYÖkkeş TOY