DÜNYA
Giriş Tarihi : 22-05-2022 23:59

UEFA Avrupa Ligi şampiyonunu evine SunExpress uçurdu

UEFA Avrupa Ligi kupasını kazanan Eintracht Frankfurt, maçtan sonra özel Eintracht Frankfurt giydirmeli SunExpress uçağı ile Frankfurt'a döndü.

UEFA Avrupa Ligi şampiyonunu evine SunExpress uçurdu

 

 

SunExpress’in resmi hava yolu partneri olduğu Eintracht Frankfurt, UEFA Avrupa Ligi final maçını kazandıktan sonra Sevilla'dan yaklaşık 2,5 saatlik süren uçuşun ardından Frankfurt Havalimanı'na indi ve havalimanında coşkuyla karşılandı.

 

Eintracht Frankfurt takımı için özel giydirilen Boeing 737-800 SunExpress uçağının önünde Avrupa Ligi kupasıyla hatıra fotoğrafları çektiren ekip, daha sonra kutlamalar için binlerce Eintracht taraftarının büyük coşkuyla beklediği Frankfurt Römer Meydanı’na götürüldü.

 

Türk Hava Yolları ve Lufthansa ortak kuruluşu SunExpress, Eintracht Frankfurt  futbol takımının uzun süredir sponsoru ve resmi hava yolu ortağı. Tatil hava yolu SunExpress, Eintracht Frankfurt takımı 17 Mayıs'ta büyük final için Sevilla'ya uçurmuştu. SunExpress ve Eintracht Frankfurt arasındaki ortaklık, 2017/18 Bundesliga sezonundan beri devam ediyor.