DİĞER
Giriş Tarihi : 28-10-2015 12:06   Güncelleme : 28-10-2015 12:06

BAŞKAN FADILOĞLU: “29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN”

BAŞKAN FADILOĞLU: “29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN”

 

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. Başkan Fadıloğlu, “Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, İstiklal Savaşı kahramanlarımızı ve aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” ifadesini kullandı.

 

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, bu yıl 92.’si kutlanan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. Başkan Rıdvan Fadıloğlu, kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde yazılan kurtuluş destanının gururunu, heyecanını ve bu destanın varış noktası olan Cumhuriyetin ilanını, ilk günkü gibi büyük bir coşku ile kutluyoruz. Bu anlamlı günde, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, istiklal savaşı kahramanlarımızı ve aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

Tüm bu gayretlerin sonucunda kahramanlarımız tarafından bize, geçmişimize gururla, geleceğimize güvenle bakmamızı sağlayacak bir ülke ve Cumhuriyet armağan edilmiştir. Cumhuriyet, bizim için sadece bir yönetim şekli değil, aynı zamanda tarihimizin en kapsamlı çağdaşlaşma hamlesi, toplumsal ve siyasal değişim projesidir. Cumhuriyetin ilanı, milletimizin şanlı tarihindeki en önemli dönüm noktalarından biridir. Cumhuriyet, milletimizin bağımsızlık ve hürriyetinden asla taviz vermeyeceğinin ifadesidir. Artık hedefimiz, ülkemizi, Gaziantep’imizi çağdaş dünyanın da ilerisine taşımaktır. Bu tarihi gün dolayısıyla, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, dökülen kanlarıyla bu toprakları bizlere vatan yapan tüm aziz şehitlerimiz ve gazilerimize en derin şükranlarımı sunuyor, tüm hemşerilerimin Cumhuriyet Bayramı’nı en içten dileklerimle tebrik ediyorum.”