EKONOMİ
Giriş Tarihi : 23-02-2018 19:08   Güncelleme : 23-02-2018 21:56

Öz Kayseri Pastırma, Emeklileri Ağırladı

Frankfurt yakınlarında Dietzenbach Kasabası DİTİB Fatih Camisi Cemaati ve eşleriyle Wiesbaden yakınlarındaki Delkenheim´da bulunan Öz Kayseri Pastırma fabrikasını ziyaret ettiler.

Öz Kayseri Pastırma, Emeklileri Ağırladı

 

Dernek Başkanı Necati Hançer ve Heyet Başkanı Osman Ömer tarafından organize edilen geziye katılan emekliler fabrikayı gezerek, Öz Kayseri sahibi Hilmi Selçuk´tan üretim süreciyle ilgili bilgiler aldılar.

Misafirlerle tek tek ilgilenerek tesisi gezdiren Hilmi Selçuk´un kızı Serhan Ertürk, ’Öz Kayseri Pastırma Markası altında sunulan bütün et ürünlerimiz  ‘Helal’  yöntemlerle kesilip hazırlanarak tüketime sunulmaktadır.  Bu konuyu özellikle vurgulamak ve insanlarımızın bu konuda müsterih olmalarını rica ediyoruz’ dedi.

Almanya´ya 1961 yılında çalışmak için gelen Gemi İnşaat Mühendisi Hilmi Selçuk, ‘1966 yılında çalışma hayatına, 1969 yılında ise Frankfurt Büyük Pazar´da İthalat ve İhracat alanında ticaret hayatına atıldığını, daha sonra ise Öz Kayseri Pastırma Fabrikasını açtığını’ söyledi.

Misafirlere Öz Kayseri Pastırma Firması’nın kuruluş hikayesini de anlatan Hilmi Selçuk konuklarına fabrikayı gezdirdi.

Almanya başta olmak üzere Avrupa´nın birçok ülkesine Öz Kayseri Pastırma olarak satış yaptıklarını belirten Hilmi Selçuk, misafirlerini kendi elleriyle hazırladığı işkembe, dil, kelle paça çorbasından ikram etti.

Emeklilerin 6 yıldan beri her sene fabrikalarını geleneksel olarak ziyaret ettiklerini, bundan dolayı duyduğu mutluluğu memnuniyeti dile getiren Hilmi Selçuk, ‘Bizler ticaret yapmanın yanı sıra gönül yapmaya da talibiz. Emekli olmuş insanlarımızın sosyal faaliyetlerde bulunarak zamanlarını değerlendirmelerinin ve yeni bilgiler öğrenmelerinin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Ziyaretleri bizi fazlasıyla mutlu ediyor’ diye konuştu.

Selçuk, ‘Öz Kayseri Pastırma Firması ailesi olarak yeni ürünlerimizi tanıtmak ve tattırmaktan memnunluk duyuyoruz. Almış olduğumuz kalite ve başarı ödülleri, aile olarak çalıştırdığımız fabrikamızda bizlere kuvvet ve azim veriyor. Fabrikamızda hijyene çok önem veriyoruz. Ürünlerimizi, insanlara kaliteden taviz vermeden sunmaya devam edeceğiz, bu konuda rakip tanımıyoruz’ dedi.

Ziyaretten memnun kalan heyet Başkanı Osman Önder, ‘ Büyük emekler vererek böyle güzel ürünleri yapan Öz Kayseri Ailesini kutlamak lazım. İlerlemiş yaşına rağmen hala işinin başında özveri ile fabrikada çalışan Sayın Hilmi Selçuk´u ayrıca kutluyoruz’ dedi.

20 kişinin katıldığı ziyarette bütün misafirlere, Hilmi Selçuk tarafından Öz Kayseri Pastırma hediye olarak pastırma kavurma işkembe paketleri verildi.

Necdet KARAŞAHİN-FRANKFURT