KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 29-01-2023 01:35

“DİKKAT! KADINLAR BU ERKEĞİ İSTİYOR”…

“Moda Bulaşıcıdır!” kitabının yazarı,  Nur Onur bir ilke daha imza attı…

“DİKKAT! KADINLAR BU ERKEĞİ İSTİYOR”…

 

Nur Onur’un kaleme aldığı,  çevirmen A. Yılmaz Tosun’un değerli katkılarıyla Almanya’daki okuyucu ile buluşturulan çalışma Türkçe basımından önce Almanca basımıyla dikkat çekiyor.

Geçmişten bugüne değin şıklığın, zarafetin, şık erkeğin anatomisi Alman okuyucusuyla buluşuyor.

Türkiye’nin ünlü moda tasarımcılarının temizlikten, giyim kuşama kadar görüşlerini de kapsayan kitap, her kadının yanında görmek isteyeceği erkeğin nasıl olması gerektiğine dair püf noktaları içeriyor.

Kitap tekstil sektöründe dünyanın en önemli aktörleri arasında yer alan ülkemizin yetiştirdiği birbirinden değerli tasarımcıların isimlerini ölümsüz kılması açısından da oldukça değerli.

 

Muzaffer Çaha, Ahmet Eraslan, Vural Gökçaylı, Dilek Hanif, Cemil İpekçi, Yıldırım Mayruk, Faruk Saraç, Canan Yaka’nın bulunduğu tasarımcılar terzilikten tasarımcılığa şık erkeğe bir projeksiyon tutuyor.

 

Kitapta her tasarımcı okuyucuyu yeni bir tarz yolculuğuna çıkarırken erkeğin gardırobunun olmazsa olmazlarını da tek tek sıralıyor. Şişman, zayıf, minyon, iri, uzun, kısa boylu erkeklerin de nasıl giyinmesi gerektiğine dair pratik bilgileri içeriyor. Ayrıca kitap da zemin, zaman, mekân üçlemesi içinde bir erkeğin nerede, nasıl giyinmesi gerektiğine ilişkin ipuçları gibi daha pek çok detayı da bulmak mümkün…