SAĞLIK
Giriş Tarihi : 17-11-2022 01:39   Güncelleme : 17-11-2022 02:14

DİŞ TEDAVİSİ VE BONUS HAKKINDA MERAK EDİLENLER

Aok Hessen, etnik pazarlama müdürü Necati Suözer acıklıyor.

DİŞ TEDAVİSİ VE BONUS HAKKINDA MERAK EDİLENLER

 

Diş tedavisi ve Bonus hakkında sizlerden çok fazla soru aldığım için bu konuyu tekrar sizler için özetlemek istedim.

Diş Doktoru tarafından verilen tedaviler:

Sağlık sigortanız, dişleri koruyacak önlemler için tüm masrafları karşılar. Dişler korunamadığı ve çekilmeleri gerektiğinde de masraflar sigorta kurumu tarafından karşılanır.

Yasal sağlık sigortaları bu koruyucu hizmetlerin masraflarını da karşı­lamaktadır. Bu muayeneler belirli hastalıkların erken teşhisi ve teda­visinde yardımcı olurlar.

Sigorta kurumunuzdan bu uygulama için “bonus defteri” (Bonusheft) olarak adlandırılan bir defter alabilirsiniz. Bu deftere koruyucu muayeneler yazılır. Diş hekimine yılda en az bir kez (18 yaşın altında en az altı ayda bir) gittiğinizi belgeleyebilirse­niz, sigorta kurumunuz, diş protezi gerekli olduğunda daha fazla bir ödeme yapmaktadır.

Diş Protezi /Zahnersatz

Protezler, diş kaplaması, köprüler ve takma diş­lerdir.

Sigorta kurumları teşhise göre “katkı” olarak bir sabit meblağı (Festzuschuss) öderler. Yani sigorta kurumunuz tıbbi bakımdan gerekli tedavi masrafları­nın % 60‘nı öder. Son beş yıl içerisinde her takvim yılında en az bir kez koru­yucu muayeneye gittiyseniz (Bonus defteri) o zaman size ödenecek para yardımı toplamda % 70’e, 10 yıl sonra ise % 75’e çıkar.  

Siz de takdir ederseniz ki, Bonus ile 1.000 Euro‘luk hizmetin karşılığı 100 Euro ile 150 Euro arasında daha fazla ödenek verilir.

Bonus defteri (Bonusheft) bu şekilde görünür.

Ökkeş ToyÖkkeş Toy

avrupaolay.com'da İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni