GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-03-2023 22:09

Frankfurt Belediye Başkan Adayı Mike Josef´den Cami Ziyareti

5 Mart 2023 tarihinde yapılan Frankfurt Belediye Başkan seçiminde ikinci tura kalma başarısı gösteren Mike Josef Frankfurt Hamidiye Camii´ni ziyaret ederek Müslüman seçmenlerden destek istedi.

Frankfurt Belediye Başkan Adayı Mike Josef´den Cami Ziyareti

 

Ziyaret esnasında hazır bulunan Hamidiye Camii derneği başkanı Rahmi Şeker, SPD Belediye Başkan adayı Mike Josef´in seçim döneminde ikinci defa ziyaret etmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek kendisine 26 Mart 2023 tarihinde yapılacak final seçiminde başarılar diledi. Ana merkezi Kahramanmaraş olan 6 Mart 2023 büyük deprem felaketinden sonra kendi memleketi Kahramanmaraş‘ı ziyaret ederek Hamidiye Cemaati’nden toplanan maddi ve nakdi yardımları doğrudan ihtiyaç sahiplerine iletme fırsatı bulduğunu belirterek, deprem bölgesinde durumun medyada gösterildiğinden çok daha vahim olduğunu ve yardım çalışmalarının devam etmesi gerektiGini dile getirerek, yüzlerce ton yardım malzemesinin toplanarak TIR´larla yada hava kargo ile deprem bölgesine sevk edilmesinde önemle lojistik merkez olan Frankfurt Grisheim sanayi bölgesinde deponun kullanılmasına vesile olan M. Josef‘e teşekkür etti. 

Mike Josef ikinci defa Müslümanlara hitab etme fırsatı verildiği için Hamidiye Camii başkan ve yönetimine teşekkür ederek, seçimin sonucu ne olursa olsun bu birlikteliği devam ettirmek ve gelecekte de camileri ziyaret ederek Müslümanlar ve onların sorunları ile yakından ilgilenmeyi arzu ettiğini söyledi. Türkiye ve Suriye‘deki büyük deprem felaketine değinen M. Josef Frankfurt Griesheim´deki depoda bugüne kadar 25 TIR´a yakın yardım malzemesi ve büyük miktarlarda maddi yardımların deprem bölgesine ulaştırılmasında duyduğu memnuniyeti dile getirerek, sadece bu çalışmaların bile cami dernekleri gibi STK´ların toplumun sosyal yaşamındaki önemini göstermeye yeterli olduğunu ve desteklenmesi gerektiğini söyledi.