GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-07-2023 14:03

Nürnberg’liler futbolcu Türk kızı Sine’yi konuşuyor

1 FC Nürnberg kulübünde 2 yıldır top koşturan 14 yaşındaki orta okul öğrencisi Sine Büyük , tek Türk kızı olarak 1 FC Nürnberg U-17 takımında oynuyor. Sine Büyük, 2022 yılında Türkiye Kız Milli Takım U 15 seçmelerine çağrıldı. Bu sene de Türkiye U 15 Milli Kız Futbol takımının hazırlık kampına çağrılması bekleniyor.

Nürnberg’liler futbolcu Türk kızı Sine’yi konuşuyor

 

 

Nürnberg’lilerin dillerden düşüremediği Bavyera ligi ve Bundesliga maçlarında 3 yıldır top koşturan tek Türk kızı Sine Büyük, Bundesliga klüplerinden 1 FC Nürnberg U-17 takımında futbol oynamanın mutluluğunu yaşıyor.

Nürnberg’in tanınmış iş insanlarından grafikçi ve fotografçı Enis Büyük’ün tek kızı Sine Büyük, Nürnberg Uhland Schule M Klasse 8.ci sınıf öğrencisi olarak eğitimine devam ediyor. 14 yaşındaki Sine Büyük, 2022 yılında Türkiye Kız Milli Takım U 15 seçmelerine çağrıldı. Bu sene de Türkiye U15 Milli Kadın Futbol takımının hazırlık kampına çağrılması bekleniyor.

KIZ ÇOCUKLARIMIZ CEP TELFONLARI İLE VAKİT GEÇİRMEK YERİNE SPOR YAPSINLAR
Nürnberg’lilerin konuştuğu Bundesliga klüplerinden 1 FC Nürnberg’in başarılı tek Türk kız futbolcusu Sine Büyük şunları söyledi: Futbolu çok seviyorum. Pandemi döneminde çok kişi evde beklerken,ben fotbol sahasına gidip antremanlarımı aksatmadım. Futbola 5 yaşında başladım ve 12 yaşına kadar hem erkek hemde kız futbol takımında top oynadım. 05-08 yaş arasında DJK Berufsfeuerwehr Nürnberg, 09-12 yaş arası SGV 1883 Nürnberg futbol kulübünde, 13-14 yaşımda 1.FC Nürnberg U 16 alt yapı takımında ve bu sezonda 1.FC Nürnberg U 17 Bundesliga kadrosuna yükselerek futbol oynamaya devam ediyorum.Ciddi ve istikrarlı çalışmalarım sonucunda 2022 yılında Türkiye kız milli takımı U15 seçmelerine ilk kez çağrılmaktan mutlu oldum ve bu sene de U 15 milli takımımıza çağrılmayı bekliyorum dedi.

KIZLARIMIZ EĞİTİMLERİNİ YARIDA BIRAKMADAN SPORLA İLGİLENSİNLER

Sine Büyük babası iş insanı Enis Büyük’de, Sine tek kızımız ve bu sene şubat 2023 de annesini kaybetti. Üzülü günler geçirmesine rağmen sevdiği futbolu, okuluyla birlikte devam ettiriyor dedi.
Enis, Kadın Milli Takımlar teknik ekibinin yapmış olduğu çalışmaları sonucunda yurt dışında futbol ile ilgilenen potansiyelli futbolcular arasına dahil edilmekten mutluluk duyduğunu belirtti. Eğitimini bırakmadan sporla ilgilenen kızlarımızın sayısı çok olmalıdır dedi. Sine gibi hem okul hemde futbol kariyeri yapmak isteyen kızlarımıza bayraktar olmaktan da mutluluk duyacağınıda sözlerine ekledi.