DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Ökkeş Toy
Ökkeş Toy
Giriş Tarihi : 07-10-2015 00:39

Güzellikler Paylaştıkça Güzelleşir

 

Merhaba saygı değer okuyucularım. Umarın dünden bu güne mutlu, huzurlu, neşeli, en önemlisi de sağlık ve afiyet içerisindesiniz. Bizler kendimizi seven en küçük kıvılcımdan bir mutluluk, en küçük ışıktan bir aydınlık, en küçük hüzünden neşe çıkartmaya devam ediyoruz. Bu nedenle elimizden geldikçe sizlere fener olmak için mücadele ediyoruz. Bazen bir sohbetle, bazen bir yazıyla, bazen de bir haberle. Umuyorum ki zaman her şeye dair her birinizi yaşama ve yaşatma enerjisi içerisinde aydınlatır.

Dün neredeydik, bu gün nerede olacağız? Buna benzer sorulara doğru ve yerinde yanıtlarla yaşıyoruz ve yaşatmaya çalışıyoruz. Çünkü hayat içinde soruları doğru sormak yetmiyor, sorulara doğru ve yerinde yanıtlarsak bir anlamı olmaktadır esas olarak. Çünkü, sorular bizleri düşündürtmeli, sorular bizleri anlatmalı, anlattırmalı, sorular bizlerin ufkunda yeni ufuklar açmalı. Sorular bizleri yormamalı, sorular bizleri usandırmamalı yaşamdan. Yaşamı güzelleştiren yeni kaynaklar bulmamıza yardım etmeli, yeni yaşam kapıları açmalıdır. Sorular o zaman karşılığını bulur.

Halkımızın yaşamın imbiğinden süzerek, deney ve derslerinden öğrenerek söylediği bir söz var, “ne olduğun değil, ne olacağın önemli” diye. İşte sorular bizleri bu konuda düşündürtmelidir. Bugünü önemli kılanda bugünde geleceği örmektir. Olduğun yerde saymayarak, daha ileriye yürümesini, daha iyisini başarmasını ve yapmasını bilmektir. Ne olmalıyız, ne olacağız, sorusuna doğru yanıt vermektir aslolan. İkisi arasındaki mesafeyi birleştirmesini, ikisi arasındaki derin anlamı içermesini bilmektir.

Üstlenmiş olduğumuz sorumluluk projesinde sizleri yapacagımız programa davet etmeyi borç bilerek çağrı yapmak istiyorum.18 Aralık 2015’te Dr.Hoch’s Konservatorıum salonu  Sonnemannstr.16 /  60314 Frankfurt a. Main adresinde  .Yine güzel bir birlik ve dayanışma sergilemek istiyoruz. Frankfurt Gaziantep Derneği (Frankfurt Gaziantep Gemainde e.V) olarak gelenekselleştirdiğimiz Gaziantep'in düşman işgalinden kurtuluşunun 94. yıl'ı anma günüde sizlerle birlikte olmayı hedefliyoruz. Amaçları ve hedefleri gelecek nesillere armagan edilecek bu programın getirisi. İyiliği ve dayanışmayı bir değer olarak, bir insanlık erdemi olarak geliştirmek ve yüceltmek bakımından güzel. Amacı Avrupa’da çocuklarımıza kendi kültürlerimizi tanıtmak, anlatmak, öğretmek. Hemşerilerimize dernek olarak yeni yaşam alanı açmak, paylaşma ve dayanışma bilincini geliştirmek, buradan örneklik almak. Doğduğumuz memleketimiz Gaziantep’i tanıtmak, Gaziantep neresidir, nerededir, nasıldır geceye gelenlere anlatmak ve tanıtmak, merak uyandırarak, onların gelip görmelerine vesile olmaktır.

.Tarihiyle dünyanın en eski kentlerinden biri olan Gaziantep, kendisine özgü de bir kültürün sahibidir. Bizler yarım asırdır Almanya'da yaşayan Antepliler olarak, eşsiz kültürümüzü yaşamak, yaşatmak ve güzelliklerini diğer kültürlerden insanlarla paylaşmak amacıyla 2005 yılında Frankfurt Gaziantep Derneğini kurduk. Bugün almış olduğumuz, sorumlu olduğumuz değerleri yarın benim, onun ve onların çocuklarının taşıyacağı inancındayız. Bu inanç ve umutla çalışmalarımıza güç veriyor, bu türden etkinlikleri de gelenekselleştirmeye çalışıyoruz. Elbette bu bir iki kişinin işi değil, olamazda. Bu sosyal ve toplumsal olarak sorumluluk sahibi, insan ve memleket sevgisi taşıyan her bir insanın işi olmalıdır. Her insan kendine böylesi sorumluluklar yüklemeli, bu bilinçle kendini hazırlamalı, emeğini katmalıdır. Dernek yönetim kurulunun işi olmaktan çıkartmalı, tüm üyelerin işi ve sorumluluğu haline gelmelidir. Elbette kimisi az, kimisi çok çalışacak, emek katacak. Herkesi eşitlemek yanlış olur. Herkesin kendi koşullarının en iyisini yapma, yerine getirme gayreti içinde olmasıdır önemli olan.

Gelenekselleşecek  Gaziantep'in düşman işgalinden kurtuluşunun anma günü sonuçlarına bakcağımızda, Frankfurt’ta bunu kısmen de olsa daha önceki başarmanın güzelliği var. Başarmış olmanın sevinci var. Bunu daha da büyütmek,çoğaltmak ve paylaşmak, paylaştırmak gerekir. 18 Aralık 2015’te düzenliyecegimiz gecede onlardan bir tanesidir. Hep birlikte el ele başaracağımızdan eminiz.

Yeni hedefler, yanımızda olmanız dileklerimle, hepimize kolay gelsin! 

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
 • Süper LigOP
 • 1Başakşehir FK3166
 • 2Trabzonspor3162
 • 3Sivasspor3257
 • 4Beşiktaş3153
 • 5Galatasaray3252
 • 6Alanyaspor3251
 • 7Fenerbahçe3250
 • 8Gaziantep FK3141
 • 9Antalyaspor3241
 • 10Göztepe3239
 • 11Kasımpaşa3136
 • 12Gençlerbirliği3236
 • 13Yeni Malatyaspor3132
 • 14Denizlispor3132
 • 15Çaykur Rizespor3132
 • 16Kayserispor3131
 • 17Konyaspor3130
 • 18MKE Ankaragücü3229
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Frankfurt Başkonsolosluğunun
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Avrupa Olay Gazetesi 87.Sayı
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA