GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-07-2023 14:30

Eren: “Avrupalı Türkler ’in Dertleriyle Dertleniyoruz”

Denizli’nin Çal ilçesinde düzenlenen “4. Geleneksel Avrupalı Denizlililer Buluşması”nda konuşan Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) Başkanı Abdullah Eren, “Vatandaşlarımızın dillerini ve kültürlerini unutmaması için elimizden geleni yapıyoruz. Avrupa’da Türkler’e ait 4 bine yakın sivil toplum kuruluşu bulunuyor. Bunlarla sürekli temas halindeyiz” dedi.

Eren: “Avrupalı Türkler ’in Dertleriyle Dertleniyoruz”

 

YTB Başkanı Abdullah Eren, Denizli’nin Çal ilçesinde düzenlenen “4.Geleneksel Avrupalı Denizlililer Buluşması”nda Avrupa’nın dört bir yanından memleketlerini ziyaret eden vatandaşlarımız ile bir araya geldi.

 

Avrupa’da yaşayan 5 milyon vatandaş ile Türkiye arasında köprü görevi gördüklerini dile getiren Abdullah Eren, Avrupalı Türkler’in dertleriyle dertlendiklerine dikkat çekti.

Türkiye’nin, her zaman Avrupa’da yaşayan Türkler’in yanında olduğunun altını çizen Eren, “Türkiye özellikle son 20 yılda çok gelişti. Bu süreçte Avrupa’da yaşayan Türkler‘in yanında olduk. Vatandaşlarımızın dillerini ve kültürlerini unutmaması için elimizden geleni yapıyoruz. Avrupa’da Türkler’e ait 4 bine yakın sivil toplum kuruluşu bulunuyor. Bunlarla sürekli temas halindeyiz” dedi.