DÜNYA
Giriş Tarihi : 21-12-2023 22:41

Almanya’dan uzanan hayır köprüsü

Almanya'nın Hessen eyaletinde bulunan Kelsterbach beldesinde faaliyet gösteren Diyanet İşleri Türk İslam Birliği'ne (DİTİB) bağlı Fevzi Çakmak Camii, Ankara, Adana, Aksaray, Antalya, Adıyaman, Gaziantep, Malatya, Kayseri, Yozgat ve Yunanistan'ın Batı Trakya bölgesine uzanan bir hayır köprüsü oluşturdu.

Almanya’dan uzanan hayır köprüsü

 

Kelsterbach DİTİB Fevzi Çakmak Camii Derneği, şehirlerde yaşayan ihtiyaç sahibi engellilere yönelik başlattığı kampanya kapsamında bağışlanan tekerlekli sandalyeleri dağıtarak, toplumsal dayanışmaya katkı sağladı.

Kampanya çerçevesinde, hayırseverlerin destekleriyle temin edilen akülü ve manuel tekerlekli sandalyeler, engelli çocuk pusetleri ve rollatör tekerlekli yürüme destek araçlarından oluşan 30 parça yardım, şehirlerde yaşayan ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıldı.

Kelsterbach DİTİB Fevzi Çakmak Camii Dernek Başkanı Esalet Baca, din görevlisi Rıdvan Dönmez ve dernek yöneticileri, ihtiyaç sahibi ailelere yardımları bizzat teslim etti.

Yozgat'ın Sarıkaya ilçesinde gerçekleştirilen teslimatta, Sarıkaya Müftüsü Zühdü Elveren'in Kur'an-ı Kerim tilaveti ve duası eşliğinde gerçekleşen yardım dağıtımı duygusal anlara sahne oldu.

Zenginlik, kardeşlerinin yüzünün güldüğünü görmektir

Kelsterbach DİTİB Fevzi Çakmak Camii dernek başkanı Esalet Baca, kampanya ile ilgili yaptğı açıklamada: "Teslim ettiğimiz araçlara destek veren Almanya'daki tüm kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Onların bağışlarına ulaştık, hayır dualarını aldık. Bundan sonra da bu tür çalışmaları destekleyeceğiz. Kardeşlerimizin yüzünün güldüğünü görmek bizim için en büyük zenginliktir. Bu nedenle desteklerinden ötürü yönetim kurulumuza, cemaatimize, üyelerimize ve hayırseverlerimize teşekkür ediyorum. Allah kendilerinden razı olsun" dedi.

Almanya’dan kurulan gönül köprüsü yüzleri güldürdü

Din görevlisi Rıdvan Dönmez de her teslimatta farklı duygular yaşadıklarını belirterek, "Peygamber Efendimiz, 'İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır.' buyurmaktadır. Derneğimiz de Almanya'dan ihtiyaç sahibi kardeşlerimize ulaşması için bir hayır köprüsü kurdu, hayır duaları aldı. Cenab-ı Hak bu kardeşlerimizden razı olsun" şeklinde konuştu.

İhtiyaç sahipleri, kendilerine uzatılan yardım eline minnettarlıkla karşılık verdiler.

Ökkeş ToyÖkkeş Toy

avrupaolay.com'da İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni