DÜNYA
Giriş Tarihi : 06-06-2024 09:34

Avrupa Parlamentosu seçimleri Türkleri heyacanlandırıyor

Almanya Türkleri’nin siyasi analiz yapma kabiliyetine sahip önemli Sivil Toplum Örgütlerinden biri olan KONAD- Sosyal ve Siyal araştırmalar Merkezi Başkanı Sait Özcan “Hafta sonu yapılacak seçimlerde Türklerin mutlaka sandığa gitmesi gerekli” dedi.

Avrupa Parlamentosu seçimleri Türkleri heyacanlandırıyor

 
Avrupa Parlamentosu  seçimlerine çok az bir süre kala Avrupa Birliği üyelerinden birinin vatandaşlığını taşıyan Türklere bir çağrı da KONAD başkanı Sait Özcan’dan geldi.
 
Ayhaber’e açıklamalarda bulunan başkan Sait Özcan, “Arupa ülkeleri kendi aralarındaki en yüksek karma meclisin seçimini pazar günü yakacaklar. Başta Almnya olmak üzere bir çok Avrupa ülkesinin halklarında ciddi bir kafa ve kavram karışıklığı var. Dolayısı ile bu onlarda sandığa gitmeme eğiliminin ortaya çıkmasına yol açıyor. Bu durum ise çok sayıda Türk adayın şansının daha da yükselmesine yol açmaktadır. Avrupa ülkelerinden birinin vatandaşlığına haiz olan çok sayıda Türk kökenli seçmen mutlaka sandığa giderek Türk asıllı adayların başarılı olup öne çıkmasına kolayca destek olabilirler. Burada takip edilecek ustaca bir taktik ile seçimlere Türk sizasetçilerin rengi de kolayca verilebilir” şeklinde konuştu.
 
Bilindiği gibi KONAD- Sosyal ve Siyal araştırmalar Merkezi Başkanı Sait Özcan seçimlerin birkaç gün öncesi yaptığı analiz, tahmin ve tavsiyeler ile tanınmaktadır.
 
Ökkeş ToyÖkkeş Toy

avrupaolay.com'da İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni