KÜLTÜR
Giriş Tarihi : 19-07-2023 22:10   Güncelleme : 19-07-2023 22:11

“Çeşitlilik Haftası”nın ilgi odağı Gladbeck DİTİB Türkiye Camii oldu

Kuzey Ren-Vestfalya eyaleti Gladbeck şehrinde iki yılda bir düzenlenen “Çeşitlilik Haftası” etkinliği bu yıl da renkli görüntülere sahne oldu.

“Çeşitlilik Haftası”nın ilgi odağı Gladbeck DİTİB Türkiye Camii oldu

 

Gladbeck belediyesi tarafından organize edilen ve iki hafta boyunca süren geleneksel “Çeşitlilik Haftası” kapsamındaki festivale; Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Türkiye Camii’nin yanı sıra yerel idareler, anaokulları, spor kulüpleri, sivil toplum kuruluşları ile şehir sakinleri katıldı.

“Gladbeck'de kaynaşmak, birlik ve beraberliği güçlendirmek” sloganıyla düzenlenen iki hafta süren festivalde, katılımcı 26 sivil toplum kuruluşu kurduğu stantlarda farklı etkinlikler düzenledi.

Çocuklar ve yetişkinler için oyunlar, kültürel ve sanatsal etkinlikler ile çeşitli aktivitelerin yapıldığı festivale, DİTİB Türkiye Camii gençlik ve kadın kollarının kurduğu stant da renk kattı.

Minik öğrenciler arasında yarışmalar, spor ve müzikal gösteriler, sahne sanatları etkinlikleri ile yabancı düşmanlığına karşı sunumlar yapıldı. DİTİB Türkiye Camii tarafından kurulan stantlarda ebru sanatı uygulamalı olarak gösterildi ve Türk mutfağının eşsiz lezzetleri katılımcılara ikram edildi.