DÜNYA
Giriş Tarihi : 19-01-2024 22:38   Güncelleme : 19-01-2024 22:54

DAVA – Çeşitlilik ve Uyanış için Demokratik İttifak

Almanya'nın siyasi görünümü DAVA'nın kurulmasıyla birlikte büyüyor.

DAVA – Çeşitlilik ve Uyanış için Demokratik İttifak

 

DAVA, mevcut partiler tarafından temsil edilmeyen birçok vatandaş için kendisini yeni bir siyasi merkez olarak sunmaktadır.

Milliyetçilik, müslüman karşıtı ırkçılık, antisemitizm ve siyasetteki otoriter yapılara karşı tahammül ettirme isteğindeki artış, uzun zamandır tek bir ülke veya belirli bir bölgeyle sınırlı kalmayan ve tüm avrupayı kapsayan sorunlar haline gelmiştir.

Amacımız toplum genelindeki hakkaniyetsiz muamele ve dengesizliklerin net bir şekilde tespit edilmesi ve yabancı kökenli vatandaşların haklarının tam olarak tanınmasını sağlamaktır. İşte bu kişilerin özellikle ev ararken, iş başvurusunda bulunurken ve hatta kurumlarla olan temaslarda, avrupa toplumununa ait üyeler gibi kabul görmedikleri sıklıkla tecrübe edilmiştir.

Okullarda bile yabancı kökenli öğrenciler dışlanmakta ve fırsat eşitsizliğiyle karşı karşıya kalmaktadırlar.

Çocuk ve emekli yoksulluğuna karşı onların sosyo-politik hakları için daha güçlü şekilde mücadele edilmesini, yararlı ve ideolojiden uzak bir mülteci politikası güdülmesini talep etmekteyiz.

Ayrıca Almanya’da yüzbinlerce vasıflı işci sıkıntısı artan bir yükselişteyken bu duruma ekonomik güç kayıpları da eşlik etmektedir. Bu bağlamda Almanya'nın refahı ve huzuru siyasi malzeme edilerek suistimal edilmemelidir.

Misyonumuz, bugüne kadar kararlarda büyük ölçüde reddedilmiş kalan, siyasi olarak temsil edilmeyenlerin güçlü sesi olmaktır. DAVA, bu siyasi boşluğu tamamlayacaktır ve kendisini kararlı bir şekilde siyasi katılıma adamıştır.

Çeşitliliğe ve hoşgörüye açık bir bağlılıkla kendimizi milliyetçiliğe, yabancı düşmanlığına, müslüman karşıtı ırkçılığa ve antisemitizme karşı kesin şekilde konumlandırıyoruz.

Yeni siyasi oluşumumuz geniş bir halk tabanına dayanmakta ve büyük destek görmektedir. 2024 yılında yapılacak Avrupa Parlamentosu seçimlerinde seçkin adaylarımızı yarışa dahil edeceğiz. Mevcut aday listemizde yer alan ilk üç adayımız diğer adaylarımızda olduğu gibi toplum nezdinde büyük itibara sahip kişilerdir:

1. Fatih Zingal, Avukat

2. Dr. Ali İhsan Ünlü, Doktor / Federal Liyakat Nişanı sahibi

3. Mustafa Yoldaş, Doktor

2024 Avrupa Parlamentosu seçimleri için Almanya genelini kapsayan listemizle birlikte siyasi yolculuğumuza başlıyor ve bu vesileyle siyasi aktör olma hedefiyle ilk kilometre taşını oluşturuyoruz.

DAVA, ilgilenenleri aramıza aktif olarak katılmayı ve Avrupa'da kapsayıcı ve adil bir gelecek için birlikte çalışmaya davet ediyor.

Daha fazla bilgi ve basın soruları için lütfen iletişime geçiniz:

Basın iletişimi için: presse@dava-eu.org

M. Teyfik Özcan

DAVA Başkanı

Ökkeş ToyÖkkeş Toy

avrupaolay.com'da İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni