GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-02-2024 12:36

Dayanışma ve yardım gecesinin geliri çocuklara

Atatürkçü Düşünce Derneği Regensburg (ADD-RGB) tarafından dayanışma ve yardım gecesi düzenlendi. Fishergasse 1 Zeitlarn salonunda düzenlenen, saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmanın ardından ADD-RGB üyelerinden Aysun Uysal’ın sunumuyla başlayan yardım gecesine Nürnberg muavin konsolos Adnan Zafer Bekçekaral ile çok sayıda davetli katıldı.

Dayanışma ve yardım gecesinin geliri çocuklara


Ekinlikte konuşan ADD-RGB Başkanı Cemalettin Göksu, “Bizler yurt dışında yaşayan anayurduna gönülden bağlı Atatürkçüler olarak, Atatürk’ün hedeflediği çağdaş uygarlık yolunda, özgür ve daha demokratik bir Türkiye için birleştik. Atatürk’ün barış ve insanlık felsefesini tüm dünyaya tanıtırken, anayurdumuz için de birlikte mücadele etmeye ve ülkemize sahip çıkmaya kararlıyız. Türk milletinin Atatürk devrimleri ışığında, temel hakları ve özgürlüklerini, hukukun üstünlüğünü ödün vermeden koruyacağımıza, Türk gençliğinin Ulu önder Atatürk'ün “En büyük eserim” dediği Cumhuriyet değerlerini gururla ve kararlı adımlarla aydınlık yarınlara doğru taşıyacağına inanıyoruz.”


ÇOCUKLARIMIZA SAHİP ÇIKALIM 
Göksu, “Nürnberg Başkonsolosluğu himayesinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı, ADD Regensburg olarak Yukarı Palatina'da (Oberpfalz) görev yapan öğretmenlerimiz birlikte kutlayacağız.  Bu sene ilkini düzenlediğimiz "Dayanışma ve Yardım" gecesinden elde ettiğimiz gelirimizi, 23 Nisan Çocuk Bayramına katılacak çocuklarımızı, yetimhanede kalan ve Regensburg Uni Kliniği Kuno onkoloji bölümde tedavi gören çocukları sevindirmek, onlara biraz olsun acılarını unutturmak için kullanacağız.” dedi.


CUMHURİYETÇİ AYDIN YURTSEVERİMİZİ UNUTMADIK
Burda bir konuya daha değinmek isterim. Ocak ayı biz Atatürkçüler için hüzünlü bir ay olarak hatırlarımızda yer alır. Atatürk ilkelerinin yılmaz savunucuları, laikliğin ve sosyal hukuk devleti ilkesinin Türkiye’de eksiksiz hayata geçirilmesi için mücadele eden, Atatürkçü Düşünce Derneği’nin kurucusu, Prof. Dr. Muammer Aksoy'un evinin önünde katledilişinin, büyük gazeteci yazar Uğur Mumcu, Ahmet Taner Kışlalı, Bahriye Üçok, Necip Hablemitoğlu ve daha niceleri...Bu topraklardan yetişen, kök salan, ışık saçan, bilgili, ilerici, cumhuriyetçi, yurtsever, devrimci, örnek insanlar.....Katledildiler çünkü karanlık gericiliğe, yolsuzluk ve soysuzluğa, emperyalizme tehdit oluşturup, tam bağımsızlık ve demokrasi tarafında, bu ülkenin kuruluş ilkelerinde saf tuttular. Asla unutulmamalılar, unutulmayacaklar, unutmayacağız.Bu vesileyle demokrasi şehitlerimizi Saygı, minnet, sevgi ve özlemle anıyoruz.


2024 YILIMIZ VE GLECEK YILLARIMIZ BARIŞ VE HUZUR GETİRSİN
Göksu,”2023 yılında Türkiye Cumhuriyetinin 100. Kuruluş yılını dünyanın her bir yanında gururla ve umutla kutladık. 2024 yılının, Türkiye Cumhuriyeti'ne ve tüm insanlığa barış, huzur getirmesini, Atatürk ilkeleri ışığında daha da kuvvetleneceği, birlik, beraberlik, toplumsal hayatımızda daima sağduyunun, hoşgörünün, kardeşliğin, sevgi ve saygının hâkim olduğu, yeni umutlarla birlikte sağlık ve mutluluğun bol olduğu günler getirmesini diliyoruz.