DÜNYA
Giriş Tarihi : 04-03-2023 22:31

Din Hizmetleri Ataşesi Gökçebay’a veda yemeği

Nürnberg Başkonsolosluğu Din Hizmet Ataşesi olarak görev yapan Fuat Gökçebay’ın görev süresini tamamlayıp Ankara’ya dönmesi nedeniyle veda yemeği düzenledi. Yemekte, Nürnberg Başkonsolosu Serdar Deniz ile birlikte Fuat Gökçebay’ın yerine atanan yeni Din Hizmetleri Ataşesi Necmettin Saydan’da hazır bulundu.

Din Hizmetleri Ataşesi Gökçebay’a veda yemeğiDİTİB Kuzey Bavyera Eyalet Birliği tarafından düzenlenen yemeğe Nürnberg Başkonsolosu Serdar Deniz, Din Hizmetleri Ataşesi Fuat Gökçebay, yeni Din Hizmetleri Ataşesi Necmettin Saydan, DİTİB Eyalet Birliği Başkanı Uğur Cankurt, İGMG Kuzey Bavyera Bölge Teşkilat Başkanı İsmail Satır, THY Nürnberg Müdürü Abdullah Ömer Çelik ile birlikte Kuzey Bavyera Eyaletinin kentlerinde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşların başkan ve temsilcileri, iş insanları, akedemikerler katıldı.
“B
İRLİKTE OLMAKTAN MUTLU OLDUM”
Veda yemeğinde duygulanan Fuat Gökçebay, “Gururla sürdürdüğüm Din Hizmetleri Ataşelik görevimin sona ermesi nedeniyle Nürnberg’den ayrılıyorum. Görev sürem boyunca büyüklerime abi küçüklerime kardeşim diyerek hak ve menfaatlerinizi korumak için çağın gereklerine uygun bir anlayışla, kalite temelinde en iyi şekilde olması için çaba sarfettim. Görev bölgemde düzenlenen etkinliklerde, devletimin ve Başkonsolosumuzun desteğini de alarak milli birlik ve dayanışmanın en güzel örneklerini sergilemeye çalıştım. Sosyal, kültürel, etkinlikler ile iftar programları, bayramlaşma, festivaller ve benzeri programlara sizlerle birlikte katılmaktan büyük mutluluk duydum. Bir taraftan vatanıma dönmemin sevinci var. Bir tarafta ülkemizin başına gelen son felaket beni buradan kırgın, üzgün götürüyor. İnanıyorum ki bu acı durumda hep birlikte ayağa tekrar kalkacağız’’ şeklinde konuştu.