YAŞAM
Giriş Tarihi : 16-09-2022 16:15

DİTİB camilerinden ihtiyaç sahiplerine gıda yardımı

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Nord Eyalet Birliği, Hamburg’daki evsiz ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak üzere gıda yardım kampanyası başlattı.

DİTİB camilerinden ihtiyaç sahiplerine gıda yardımı

 

DİTİB Nord Eyalet Birliği öncülüğünde, Hamburg Merkez Camii’nde başlatılan gıda ve temizlik malzemelerinden oluşan yardımlar, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere yardım kurumu Hamburger Tafel‘e teslim edildi.

DİTİB Nord Eyalet Birliği Başkanı Mehmet Gök, kampanya ile ilgili yaptığı açıklamada, “DİTİB, Almanya’da ve dünyanın her bir köşesinde bu ve benzeri kampanyalarla ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzatan teşkilattır” dedi.

Hamburg şehrinde yaşayan ihtiyaç sahiplerine yardım yapmak amacıyla kurulan Hamburger Tafel ile ilk kez ortak kampanya düzenlediklerini söyleyen Gök, “Hamburg ve Schleswig-Holstein eyaletlerinde DİTİB’e bağlı 36 cami derneğimizde gıda ve temizlik malzemelerinden oluşan yardım kampanyası başlattık. Derneklerimizin destekleriyle kampanyada topladığımız un, şeker, pirinç, süt, makarna, meyve, sebze ile battaniye ve temizlik malzemelerinden oluşan ürünleri Hamburger Tafel'e teslim ettik. Bizler karınca kararınca Hamburg sokaklarında yaşayan evsizlere ve yardıma muhtaçlara yardım etmek istedik” ifadelerini kullandı.

Kampanyaya destek veren hayırseverlere teşekkür eden Gök, “Cemaatimizin ve üyelerimizin desteğiyle gerçekleştirdiğimiz bu projedeki ana gayemiz başta dinimizin gereği insanlığa ve yaşadığımız topluma faydalı olmakla birlikte, sosyal topluma farkındalık kazandırmak ve ihsan şuurunu yaymaktır. Sadece camiye veya kendi insanlarımıza değil yaşadığımız bölgedeki farklı dinlerden ve kültürlerden ihtiyaç sahibi insanlara yardım elini uzattık. Yaşadığımız toplumun yükünü hafifletme ve duyarlılık gösterme adına DİTİB Nord olarak başlattığımız kampanyamıza destek veren cami derneklerimize ve hayırseverlerimize şükranlarımı sunuyorum.” diye konuştu.

Ökkeş ToyÖkkeş Toy

avrupaolay.com'da İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni