EĞİTİM
Giriş Tarihi : 02-11-2023 13:24

DİTİB kadın kollarına yönelik “İlk Yardım” semineri

Almanya genelinde Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı derneklerin kadın kollarına yönelik Federal Kadın Birliği tarafından 'İlk Yardım Hayat Kurtarır' başlığında eğitim semineri düzenlendi.

DİTİB kadın kollarına yönelik “İlk Yardım” semineri

 

Derneklerin kadın kollarına yönelik düzenlenen temel ilk yardım seminerinin ilki Hürth DİTİB Camii ev sahipliğinde gerçekleşti.

DİTİB Federal Kadın Çalışmaları Koordinatörü Nurten Afat, seminerde sağlığın en önemli değer olduğunu vurgulayarak, “İlk yardım eğitimi almak ve insanların en zor anlarında hayatlarına dokunmak, insanlık adına yapılan bir iyilik ve sorumluluktur” dedi.

DİTİB kadın birlikleri, toplumun refahına katkı sağlamak amacıyla projeler yapıyor

DİTİB Federal Kadın Birliği, toplumun refahına katkı sağlama amacıyla proje ve etkinlikler yapıldığına dikkat çeken Afat, “Bu projeler ve etkinlikler, sosyal sorumluluğun bir insanlık görevi olduğu bilinciyle yürütülmektedir. Derneklerde gönüllü hizmet veren kadın kollarının, toplum sağlığını desteklemeyi hedefleyen bu çalışmalara katılarak daha etkili ve daha güvenli hizmet sunabilmek, acil durumlara hazırlıklı olmalarını teşvik etmek ve toplumda ilk yardım bilincinin geliştirilmesine katkı sağlamak amaçlamaktadır” ifadelerini kullandı. Afat ayrıca, “Temel İlk Yardım Bilgilendirme Seminerleri” projesinin bu amaçlar doğrultusunda bir farkındalık yaratmayı hedeflediğini sözlerine ekledi.