DÜNYA
Giriş Tarihi : 25-08-2022 11:39

DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDAKİ GENÇ YAZARLARA YTB’DEN EĞİTİM

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) ve Maltepe Üniversitesi iş birliğiyle düzenlenen "Uluslararası Genç Yazarlar Akademisi"nin sertifika programı gerçekleştirildi. Program kapsamında dünyanın farklı ülkelerinden gelen 65 genç yazara yönelik; şiir, öykü, deneme ve çeviri gibi alanlarda seminer ve atölyeler tertip edildi.

DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDAKİ GENÇ YAZARLARA YTB’DEN EĞİTİM

 

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) ve Maltepe Üniversitesi iş birliği ile 18-25 Ağustos 2022 tarihleri arasında dünyanın farklı ülkelerinden 65 genç yazar ve yazar adayının katılımıyla düzenlenen “Uluslararası Genç Yazarlar Akademisi”nin sertifika programı gerçekleştirildi. Akademi kapsamında gençler uzman isimlerden şiir, öykü, deneme ve çeviri gibi alanlarda eğitimler aldı.

Sertifika Programına; İtalya, Almanya, Fransa, Avusturya, Bosna-Hersek, Bulgaristan, Kosova, Kuzey Makedonya, Arnavutluk, Yunanistan, Azerbaycan ve Afganistan’dan gelen genç yazarlar katıldı.

İstanbul’da düzenlenen sertifika töreninde, YTB Başkanı Abdullah Eren, AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Nabi Avcı ve Maltepe Üniversitesi Rektörü Dr. Edibe Sözen yer aldı.