GÜNCEL
Giriş Tarihi : 31-05-2024 18:41

Fürth-Marmaris kardeş derneğinden Marmaris Belediye Başkanına ziyaret

Almanya’nın Fürth’de faaliyet gösteren Fürth-Marmaris kardeş şehir derneği başkan yardımcısı ve Fürth Belediyesi Meclis üyesi (SPD) Sepp Körbl, Mart 2024 Türkiye Yerel Seçimlerinde CHP den Marmaris Belediye Başkanı olarak seçilen Acar Ünlü’yü makamında ziyaret ederek tebrik etti.

Fürth-Marmaris kardeş derneğinden Marmaris Belediye Başkanına ziyaretGörüşmede, Fürth Belediye Başkanı Thomas Jung’un selamını getirdiğini belirten Sepp Körbl, “Sizleri, Fürth kentinde yaklaşık 200 yıldır geleneksel olarak ekim ayının ilk haftasında düzenlenen 100’e yakın farklı kuruluşların katıldığı etkinliğe davet ediyor” dedi. Fürth-Marmaris Derneği Başkan Yardımcısı Ayhan Yeşil de “29 yıllık Fürth ve Marmaris kardeş şehir ilişkilerinin pekişmesine yönelik ne yapsak azdır” diyerek, dünyanın incisi Marmaris’in Almanya’da tanıtılması için yoğun bir şekilde çalıştıklarını söyledi.

Acar Ünlü ise Marmaris’in ve Türk kültürünün Almanya’da tanıtılmasından ve temsil edilmesinden dolayı mutlu olduğunu ve kısa zamanda bir heyetle Marmaris-Fürth kardeş şehir ilişkilerin pekişmesi için Fürth Belediyesi Başkanı Thomas Jung’u ziyarete geleceklerini söyledi. Yeşil, Belediye Başkanı Acar Ünlü’ye Almanya’nın ikinci lig takımlarından ‘SPVGG Gruether Fürth 48 Acar Ünlü’ yazılı tişört hediye etti.


İlhan BABA/FÜRTH

 

Ökkeş ToyÖkkeş Toy

avrupaolay.com'da İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni