KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 09-01-2024 16:55

Kart Horoz’ Nürnberg’de sahnelendi

Nürnberg’de 20 yıldır faaliyet gösteren Objektif Kültür Merkezi (OKM) yeni yılın ilk tiyatro oyunu olarak Kart Horuz’u, Nürnberg’deki OKM tiyatro salonunda sahneye koydu. Oyuna vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Kart Horoz’ Nürnberg’de sahnelendiMahmut Yesari tarafından kaleme alınan ve Ertuğrul Karakaya’nın yönettiği oyunun sahne dekorunu Ahmet Kıral, ışığını Alper Aydoğan ve teknik tasarımını Bahri Akyol yaptı. Oyunda, Ertuğrul Karakaya, Cihan kente, Kürşat Sarıkaya, Tuğba Ülkü, Nilay Tüfek Özkaya ve Meltem Topal rol aldı.
Kayserili zengin bir ağanın, İstanbul’daki avukat yeğenine köyden kız almak istemesiyle başlayan gelişmelerin trajikomik olaylarla anlatıldığı oyun, izleyicileri kahkahaya boğdu.


KÜLTÜR, SANAT VE SPOR ÖNEMLİ
Nürnberg Objektif Kültür Merkezi’nin, Almanya’daki Türklerin kültür hayatını zenginleştirmek, genç nesilleri kötü alışkanlıklardan korumak, tiyatro sevgisini ve Türkçe dilini çocuklara ve genç nesillere aşılamak için 20 yıldır hizmet verdiğini belirten OKM Başkanı Cihan Kente, “Amacımız tiyatro sevgisini toplumumuza kazandırmak, insanın gelişmesinde sanat ve sporun her zaman önemli bir etken olduğunu göstermek, sanatın gücünü en iyi şekilde insanların ruhuna işletmek için çaba sarf edeceğiz. Bu sene, OKM oyuncuları tarafında sahneye konulan oyunlarımızla festivallere katılmayı hedefliyoruz. OKM’nin gelişmesine emek vermiş önceki yöneticilere, oyunculara