GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-06-2024 11:13

KONAD Başkanı Sait Özcan İzin öncesi uyardı; “Sınır kapıları sevgi kapısına dönüşmeli”

Türk Toplumunun sosyo-kültürel meselelerinde ilginç çıkışları ve çözüm önerileri ile bilinen KONAD- Sosyal ve Siyasal Arastırmalar Merkezi Başkanı Sait Özcan, “Eğer bu yılda Kapıkule, Pazarkule, İpsala geçiş noktraları ve merkezlerde yığılma olursa, bu sefer sesimizi yükselterek yapamayan geri çekilsin arkadaş diyeceğiz.

KONAD Başkanı Sait Özcan İzin öncesi uyardı; “Sınır kapıları sevgi kapısına dönüşmeli”

 

Bunun özellikle bilinmesini istiyorum. Sürekli tekrarlanan hatalar kabahatlikten çıkarak suç konumuna gelmeye başlar” şeklinde izin öncesi uyarılarda bulundu.

Sorunu çözmesi gerekenlerin sorun olmaya başladığı anda bürokrasi de çarklar durur şeklinde konuşan KONAD Başkanı Özcan, “Haziran, Temmuz ve Ağustos ayları Türkiye’nin kara yolu geçiş noktaları olarak milyonların akın ettiği kapılardır. Bunun hazırlığı ise Şubat, Mart aylarında yapılmalıdır. Bizim insanımız Bulgaristan’da bir saat fazla kalmadan Türkiye’ye girerek bayrağının dalgalanmasını bir kaç dakikada görebilmelidir. Benim devletim bunu başarmalı ve Avrupa gurbetinde yıllarını geçiren insanımızın vatan hasretini yaşamayan bilemez. Ama onların vatan sevgisine saygı duymayan memur bu noktalarda görev yapmamalıdır. Bilinlerce kilometre yolculuktan sonra insanın kendi vatanına girebilmek için çile çekmesinin izahı yoktur” şeklinde konuştu.

THY Biletlerinin pahalı olmasının sebebini bir türlü anlayamadığını belirten KONAD Başkanı Özcan, “Sıla-i Rahim yolculuğu vatandaşımız için çekici hala gelmelidir. Avrupa’da yaşayan milyonlarca GöçTürk’ün önündeki tüm engeller kaldırılmalı. Onlar Türkiye’nin en sadık turistleri en iyi yatırımcıları gerekerise savunucularıdır. Türkiye GöçTürkleri sakın ola kırmadan ve onları küstürmeden ülkesini ziyaret etmelidir. İnanın ülkesine sırf destek olsun diye bir yerine üç defa gelecek, hatta krediler çekip ülkesine yatırım olarak geri getirecektir. Türkiye Göçtürklerin değerini iyi bilmelidir. Çünkü dünyada onlar kadar ülkesine bağlı başka bir göçmen grup yoktur” şeklinde konuştu.

 

Ökkeş ToyÖkkeş Toy

avrupaolay.com'da İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni