DÜNYA
Giriş Tarihi : 09-01-2024 17:08

Nürnberg’de filistine destek gösterisi yapıldı

Nürnberg Kornmarkt meydanında Filistin’e destek için protesto mitingi ardından şehrin işlek caddelerinde yürüyüş düzenlendi.

Nürnberg’de filistine destek gösterisi yapıldı Filistin bayraklarının taşındığı yaklaşık 4 bin kişinin katıldığı miting ve yürüyüşe, Türk sivil toplum kuruluşlarından bazılarının temsilcileriyle birlikte Türk vatandaşları da katıldı. Filistin’e destek ve dayanışma mesajlarının verildiği, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarının protesto edildiği gösteride, ‘‘Filistin’e Özgürlük “, “Filistin Halkı Yalnız Değildir “, “Soykırımı durdurun”, “Çocuklar Ölmesin “, “Almanlar finans ediyor İsrail bombalıyor”, Siyonistler İsrail’e verdiği desteği çeksin” sloganları atıldı. Gösteride, Gazze’de ölen yüzlerce çocuğun isminin yazılı olduğu pankart taşındı.
Gösteride yapılan konuşmalar ’da İsrail’in Filistin’de büyük zulümler işlediğini vurgulandı ve Müslümanları Gazze’den kimse çıkaramayacak denildi. Gazze’ye yönelik saldırılarının durdurulması ve Filistin topraklarının işgaline son verilmesi için uluslararası toplumun çaba göstermesi talep edildi.
Polis tarafından yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı gösteri olaysız sona erdi.

İlhan Baba-Nürnberg

Ökkeş ToyÖkkeş Toy

avrupaolay.com'da İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni