YAŞAM
Giriş Tarihi : 16-04-2024 12:46

Rheinland-Pfalz'da özel çocukların bayram sevinci

Rheinland-Pfalz eyaletinde “Engelsiz Cami - Camimizde Ben De Varım" projesi kapsamında özel çocuklara Ramazan bayramı münasebetiyle özel bir etkinlik gerçekleştirildi.

Rheinland-Pfalz'da özel çocukların bayram sevinci

 

 

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği'ne (DİTİB) bağlı Oggersheim Kocatepe Camii Kadınlar Kolu Başkanı Mine Kapucu ve projeye destek veren Süheyla Kaya'nın önderliğinde özel çocuklar için bayramlaşma programı düzenlendi.

Programda, çocukların aileleriyle iletişime geçilerek sevdikleri hediyeler alındı ve ilgi alanlarına göre resim, müzik ve sanatsal etkinlikler yapıldı.

Katılan aileler, programdan duydukları memnuniyeti ve mutluluğu dile getirerek, Kadınlar Kolu Başkanı Mine Kapucu’ya teşekkür etti. Çocukların sevdiği etkinliklerin düzenlenmesi ve hediyelerin düşünülmesi ve ortamın onlar için böyle keyifli hazırlanması aileleri duygulandırdı.

Özel çocukların anneleri ile birlikte katıldığı etkinlikte neşeli saatler geçirildi. Çocuklara ve annelerine hediyeler verildi.

Özel çocuklar gönüllerince eğlendi

Camilerde özel çocuklara yönelik düzenlenen bayram programı hakkında açıklama yapan Kadınlar Kolu başkanı Mine Kapucu, "Engelsiz Cami – Camimizde Ben De Varım" projesi kapsamında düzenlenen etkinlikte çocukların yeteneklerinin sergilediğini, onların mutluluğuna ortak olmanın güzel bir duygu olduğunu ve etkinliklerle unutulmaz bir hafta sonu yaşadıklarını ifade etti.

Kapucu, özel çocukların camileri tanımalarını sağlamak, veliler arasında iletişimi geliştirmek ve dayanışmayı güçlendirmek ve toplumda duyarlılığı artırmak adına bu tür programları düzenlediklerini vurguladı.

 

Ökkeş ToyÖkkeş Toy

avrupaolay.com'da İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni