DÜNYA
Giriş Tarihi : 07-07-2023 00:30   Güncelleme : 07-07-2023 00:51

“Sizleri unutmadık”: Viernheim’da düzenlenen dayanışma pazarından elde edilen gelir, Türkiye ve Suriye’deki depremzedelere ulaşacak

Viernheim Belediye Başkanı Matthias Baaß himayesinde, Lernmobil Derneği’nin koordinasyonu ve şehir merkezinin canlı bir buluşma noktası olmasını amaçlayan Viernheim Connected Projesi kapsamında gerçekleşen pazara, camiler de dahil olmak üzere aralarında Alexander-von-Humboldt Okulu, Uluslararası Kadın Buluşmaları, Almanya-Ukrayna Toplumu Rhein-Neckar’ın da bulunduğu toplam 13 kurum ve kuruluştan destek geldi. Standların, masa ve bankların kurulduğu, dayanışma adına dünya mutfağından çeşitli lezzetlerin satışa sunulduğu pazara şehir merkezindeki dükkanlar da bağış kutuları açarak destek verdiler.

“Sizleri unutmadık”: Viernheim’da düzenlenen dayanışma  pazarından elde edilen gelir, Türkiye ve Suriye’deki  depremzedelere ulaşacak

Türk-Alman İş ve Eğitim Enstitüsü (DTI) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Baklan (SUNTAT) afetin ardından yaşananları yakından takip ettiğini belirterek şirket sahibi olarak depremden yoğun biçimde etkilenen bölgelere yardım göndermeye devam ettiklerini ifade etti. Şehirlerdeki hasarların onarılmasının ve insanların yaralarının bir nebze olsun sarılmasının yıllar süreceğini vurgulayan Baklan, “bizim yaptığımız yardımlar ihtiyacın yalnızca bir bölümünü karşılıyor. Bu tarz etkinliklerle ‘birlikten kuvvet doğduğunu’ görüyoruz. Ne kadar çok yardım toplarsak o kadar çok afetzedeye ulaşabiliriz. Viernheim şehrine ve Viernheim’lılara bu dayanışma ve destek için gönülden teşekkür ediyorum” dedi.

“Sizleri unutmadık. Gönlümüz sizlerle ve sizleri yalnız bırakmayacağız. Bu etkinlikle afetzedelere göndermek istediğimiz mesaj bu. İnsanların uyruğuna, inancına bakmaksızın dayanışmaya, yardıma, karşılıklı desteğe ortam oluşturmaya devam edeceğiz” diyen Lernmobil Derneği Müdürü Dr. Brigittta Eckert ve Selma Emekçi, her insanın başının üstünde sağlam bir çatısı olmaya hakkı olduğunu vurguladırlar.