EKONOMİ
Giriş Tarihi : 22-03-2023 08:32

SunExpress 2023 yaz sezonuna 26 yeni rota ile hazırlanıyor

Türk Hava Yolları ile Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress, 2022 yılında yolcu sayısı bakımından rekora imza atarak 10,7 milyon yolcu taşıdı. Hava yolunun doluluk oranı ise pandemi öncesi seviyeleri aşarak %85 olarak gerçekleşti.

SunExpress 2023 yaz sezonuna 26 yeni rota ile hazırlanıyor

 

SunExpress, bu yaz için Türkiye ile Avrupa arasında şimdiye kadarki en geniş uçuş ağı ile hizmet sunmayı planlıyor. 2023 yaz sezonunda uçuş ağına 9’u Almanca konuşulan ülkelerde olmak üzere toplamda 26 yeni rota ekleyerek yıl sonunda 12 milyonu aşkın yolcu taşımayı hedefliyor.

SunExpress CEO'su Max Kownatzki, “Deprem sonrası yaraların sarılmasına destek olmaya devam ettiğimiz şu günlerde Türkiye’nin hızlıca toparlanma yönündeki sarsılmaz gücüne olan inancımız her zamankinden daha da fazla. Bu toparlanmaya destek olmak adına, Türkiye’nin turizm elçisi olarak Türkiye’yi ve Türkiye turizmini yurt dışında daha yoğun bir şekilde tanıtmaya odaklandık. Bu odağımızla ekonomi ve istihdama katkıda bulunmayı sürdüreceğiz’’ dedi.

Direkt uçuşlarla Avrupa’da yaşayan Türk vatandaşlarını memleketleri ve sevdikleriyle buluşturmaya devam ettiklerini belirten Kownatzki, “Almanca konuşulan ülkeler ile Türk Rivierası ve Anadolu şehirleri arasında en fazla direkt uçuşu sunarak, yolcularımız için güvenilir hava yolu olmaya devam ediyoruz. Artan talebi karşılamak amacıyla bu seneki koltuk kapasitemizi 2022 yılına göre yüzde 13 oranında artırdık. Yolcularımızı sevdikleri ve memleketleriyle buluşturmaya devam ediyoruz” dedi.