GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-11-2022 23:40

Türk toplumu, Almanya’nın ayrılmaz parçasıdır

Bavyera Eyaleti Başbakanı Dr. Markus Söder, Türk toplumunun önde gelen temcilcilerini, Türkiye-Almanya arasındaki iş gücü anlaşmasının 61.nci yıl dönümü nedeniyle önemli seçkin davetlilerin ağırlandığı Prinz-Carl-Palais sarayında öğle yemeğine davet etti.

Türk toplumu, Almanya’nın ayrılmaz parçasıdır

 Yemekte, Türk toplumunun temsilcilerinin yanısıra Bavyera İçişleri Bakanı Joachim Herrmann, Bavyera Uyum Sorumlusu Gudrun Brendel-Fischer ve Türkiye Cumhuriyeti Münih Başkonsolosu Mehmet Günay’da hazır bulundu. Yemekte meze, kebab ve künefe olması dikkatlerden kaçmadı. Başbakan Söder, Türk toplumunun Bavyera eyaleti için ayrılmaz bir parçası olduğunu söyledi.Kendisininde Türkiye hayranı olduğunu tatilini Türkiye’de yaptığını belirti.Hepiniz Bavyera’nın parlayan yıldızlarısınız dedi.


HERMANN BAVYERA HRKESE GÜVEN VEREN BİR EYALET


Bavyera İçişleri Bakanı ve aynı zamanda uyumdan sorumlu Devlet Bakanı Joachim Herrmann Bavyera eyaleti herkese güven, huzur ve eşit eğitim imkanı sağlıyor. Anne ve babalar özveri ile destek verince ve çocukların içinde okuma hevesi de olunca mükemmel bir tablo ortaya çıkıyor, bu masada görüldüğü gibi. dedi.
Bavyera Uyum Sorumlusu Gudrun Brendel-Fischer de, bilhassa kadın temsilcilerin çok sayıda davet edilmesine özen gösterildiğini belirtti. Uyuma Bavyera Eyaletinin büyük önem verdiğini ve Türk kuruluşlarının yeni gelen tüm göçmenlere büyük yardımı dokunduğunu belirtti.