EĞİTİM
Giriş Tarihi : 29-07-2023 14:34

Uluslararası Öğrencilerin Mezuniyet Heyecanı

Dünyanın dört bir yanından gelerek Türkiye Bursları programıyla ülkemizdeki üniversitelerde eğitimlerini tamamlayan uluslararası öğrenciler YTB’nin düzenlediği “12. Uluslararası Öğrenci Mezuniyet Töreni”nin ardından mezun olarak ülkelerine döndü.

Uluslararası Öğrencilerin Mezuniyet Heyecanı

 

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın (YTB) Türkiye Bursları programı ile dünyanın dört bir yanından gelerek ülkemizdeki üniversitelerde eğitim alan uluslararası öğrenciler Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde düzenlenen 12. Uluslararası Öğrenci Mezuniyet Töreni’nin ardından kep attı. Bu yıl 133 ülkeden 1848 uluslararası öğrenci mezun olarak ülkelerine döndü.

Törene Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy katılarak bir konuşma yaptı. Ersoy, Türkiye Bursları programının hayata geçirildiği ilk yıl 42 bin başvuru olduğunun, bugün gelinen noktada ise bu sayının 117 bini geçtiğinin altını çizdi. Ersoy 2023 yılı başvuru rakamlarına ilişkin de "2023 yılında Türkiye Bursları'na 162 ülkeden 117 bin 367 başvuru yapılması, yürütülen çalışmaların ne kadar doğru ilerlediğinin de bir göstergesi” açıklamasında bulundu.