GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-06-2024 23:44

Yaşlı Bakımevinde İlahi ve Musiki Eşliğinde Kurban Bayramı Kutlandı

20 yıldır Müslümanlarin dini ve kültürel hassasiyetlerini dikkate alan Yaşlı bakım hizmeti veren Frankfurt’taki Victor-Gollancz-Haus Yaşlı bakım evinde önemli bir bölümü Müslüman Yaşlılar ve yakınlarının katıldığı etkinlikte Kurban Bayramı Kur-an’ı Kerim, Ilahi ve Musiki eşliğinde kutlandı.

Yaşlı Bakımevinde İlahi ve Musiki Eşliğinde Kurban Bayramı Kutlandı

 

TC Frankfurt Başkonsolosu Erdem Tunçer, Eğitim Atasesi Muhammet Fatih Kılıç, Ditib Höchst Din Görevlisi Ramazan Şengün, Atib Höchst Din Görevlisi Resul Oğuz, Main Kinzig bölgesinde faal Güven Pflegedienst şirketi sahibi Ayşegül Aydın, Frankfurter Verband göçmenler sorumlusu Dr. Hüseyin Kurt, Victor-Gollacz-Haus müdür yerdımcısı Malika Ouali, Frankfurter Verband bakım hizmetleri eski müdürü Ute Bychowski’nin hazır bulunduğu Kurban Bayramı kutlamasında Yaşlılarımız duygulu anlar yaşadılar, yalnız olmadıklarını gördüler.

Victor-Gollancz-Haus müdür yardımcısı M. Ouali yaptığı açılış konuşmasında, davete icabet eden yaşlı yakınlarına ve davetli  misafirlere teşekkür ederek, böyle etkinliklerin bakım hizmeti gören yaşlılara moral kaynağı olduğunu söyledi. Akabinde din görevlileri R. Şengün ve R. Oğuz Kur-an’ı Kerim tilaveti ve ilahilerle yaşlılar, diğer katılımcılara duygulu anlar yaşattılar. 

Kurban Bayramı kutlamasının onur konuğu Başkonsolos E. Tunçer yaptığı konuşmada, göreve geldiği günden bu yana, Vicror-Gollancz-Haus bakımevinde verilmekte olan Müslümanlara yönelik yaşlı bakım hizmetlerini desteklediklerini ve davetlere devamlı katılım sağladıklarını belirterek, bu hizmetlerde katkıda bulunan tüm yetkili ve görevlilere teşekkür etti. E. Tunçer görev süresinin önümüzdeki aylarda sona ereceğinden bu ziyaretinin veda mahiyetinde oldugunu ve kendinden sonra göreve gelecek Başkonsolosunda burada verilen hizmetlere ayni şekilde destek vereceğine inandığını söyledi.

Frankfurter Verband bakım hizmetleri eski müdürü Ute Bychowski, E. Tunçer’in Victor-Gollancz-Haus bakım evinde Müslümanlara yönelik verilen bakım hizmetlerine aktif şekilde destek vermesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, bundan sonraki görevlerinde başarılar diledi.

Dr. H. Kurt Başkonsolos E. Tunçer’in görevi devraldığı günden bu yana hizmet çıtasını  yüksek tuttuğunu, diplomatik görevlerinin yanında, devamlı surette, sahada, vatandaşların arasında STK’lardan olsun işadamları kuruluşlarından olsun hiç bir daveti geri çevirmediğini, kendisinin katılamaması durumunda konsolos yada ataşe düzeyine mutlaka katılım sağladığını ve aynı anlayışla Victor-Gollancz-Haus bakımevindeki çoğunluğu Türk, bakım hizmeti gören Müslüman yaşlılara verilen hizmetleri destek verilmesini takdir ettigini söyleyerek kendisine bu hizmet ve çalışmaları için teşekkür etti.

Yapılan konuşmaların akabinde mutfak görevlisi Yıldız Karaca ve iş arkadaşları tarafından hazırlanan zengin Türk mutfağının ürünlerinden olușan açık büfe ikramı yapıldı. Başkonsolos E. Tunçer etkinlige teşrif eden yaşlıların tek tek bayramlarını kutladı, şekerleme ve çicek takdim etti. Mehmet Aktepe’nin önderliğinde müzik topluluğu bayrama has neșeli müzik şöleni eşliğinde gerçekleştirilen bayram kutlamasında unutulmayacak duygu yüklü, mutlu ve neşeli sohbet dolu saatler yașandı.

 

 

 

 

Ökkeş ToyÖkkeş Toy

avrupaolay.com'da İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni