KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 24-01-2023 23:06

Yetenekli Müzisyenler! Popakademie Baden-Württemberg'den açık davet

Baden-Württemberg Popakaemie; 4 Şubat 2023 Cumartesi günü, saat 13:00’den itibaren popüler müzik, müzik ve yaratıcı endüstri bölümlerinde okumak ve kariyer yapmak isteyen tüm müzik tutkunlarına kapılarını açacak. Açık kapı gününde ziyaretçiler, Popakademie’yi daha yakından tanıyabilecek, bölüm başkanları, öğretim görevlileri ve bölüm öğrencileriyle farklı eğitim seçenekleri hakkında bilgi alışverişinde bulunabilecekler.

Yetenekli Müzisyenler! Popakademie Baden-Württemberg'den açık davet

Ziyaretçiler, Popakademie Baden-Württemberg’in bilgi gününde, Almanya'da eşi ve benzeri olmayan bu yüksek öğretim kurumunu ve bölümlerini tanıma fırsatı bulacak, çalışanlardan, öğretim görevlilerinden ve öğrencilerden tavsiyeler alabilecek. Popakademie’nin, Pop Müzik Tasarımı, Müzik İşletmeciliği ve Dünya Müziği alanlarında üç lisans bölümü ve Popüler Müzik, Müzik ve Yaratıcı Endüstriler ile ilgili iki yüksek lisans bölümü bulunmaktadır.

Dünya Müziği Bölümü- Sanat Akademisi Lisansı (Bachelor of Arts)

Dünya Müziği Bölümü, Türk, Arap ve Batı Afrika müziğinin önemli alanlarını, köken ülkelerde ki ilişkilerini ve yerel popüler kültürde ki gelişimlerini içerir. Yaratıcı ve yetenekli sazcılar, besteciler, bir koronun yöneticileri ve enstrüman öğretmenleri bu bölüme başvurabilirler. Dünya müziğinin tüm alanlarının tanındığı Dünya Müziği bölümü aynı zamanda klasik, geleneksel müzik, füzyon, caz, popüler müzik ve Batı sanat müziği ile de ilişkilidir. Popakademie‘nin Dünya Müziği bölümünde; bağlama, Arapça ve Türkçe ud, vurmalı çalgılar, kanun ve şan gibi bölümler ana dal eğitimi olarak yer almaktadır.