DÜNYA
Giriş Tarihi : 16-07-2023 11:27

YTB “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” programı düzenledi

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" anma ve sergi programı düzenledi. Programda konuşan YTB Başkanı Abdullah Eren, “Türkiye, Türkiye’den ibaret değil. O gece sadece Türkiye değil dünyanın çok farklı ülkelerinde yüzbinlerce insan da ayaktaydı” dedi.

YTB “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” programı düzenledi

 

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) Türkiye Burslusu uluslararası öğrencilerin katılımıyla "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" anma ve sergi programı düzenledi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda darbe girişimi günü Türkiye’de eğitim alan uluslararası öğrencilerin ve Türkiye mezunlarının yaşadıklarını anlattıkları bir video gösterimi yapıldı. Programda Azerbaycan’dan gelerek Ankara’da eğitim alan Nail Aliev ise Otuz Kuş şiirini seslendirdi.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programında konuşan YTB Başkanı Abdullah Eren, FETÖ’nün 40 yıllık hain bir plan içerisinde hareket ettiğine dikkat çekti. Darbe gecesi 251 şehidin Türkiye’nin aydınlık yarınları için canlarını verdiğini belirten Eren, “15 Temmuz 2016’da hain bir darbe girişimi yaşadık. 251 şehidimiz devletimizin aydınlık yarınları için canlarını verdiler. Allah hepsinden razı olsun” dedi.