GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-12-2023 12:00

ADD Regensburg heyetinden Başkonsolos Cebeci’ye ziyaret

Regensburg Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD-RGB) Regensburg Başkanı Cemalettin Göksu, Olcay Akın Aksu (ikinci Başkan), Aysun Uysal (halkla ilişkiler) ve Hakan Güler (sekreter), Nürnberg Başkonsolosu Fatma Taşan Cebeci’yi ziyaret etti. Çalışmaları hakkında Başkonsolos Cebeciye bilgi veren yeni kurulan ADD-RGB hakkında bilgi verdi.

ADD Regensburg heyetinden Başkonsolos Cebeci’ye ziyaretZiyarette, ADD-RGB Başkanı Cemalettin Göksu, “Regensburg ve çevresinde yaşayan Atatürkçü vatandaşlarımızı bir çatı altında toplamak, çocuklarımıza ve gençlerimize Atatürk devrimlerini aşılamak için ADD-RGB Derneğini 20 kişiyle Ekim 2023’te kurduk ve şu anda üye sayımız 60’a ulaştı dedi.
Göksu “Türk toplumunu çağdaş uygarlık seviyesine ulaştıran bizlere özgürlüğümüzü, bağımsızlığımızı sağlayan ve Türkiye Cumhuriyeti’ni bizlere emanet eden Atatürk’e layık evlatlar olduğumuzu, Atatürk’ün izinden gittiğimizi yapacağımız çalışmalarımızla göstereceğiz.
Atatürk ilkelerini benimseyen ve Atatürk’ün bizlere armağan ettiği Türkiye Cumhuriyeti ‘ne sahip çıkan herkese kapımız açıktır”dedi.
Başkonsolos Fatma Taşan Cebeci’de, “Atatürk’ün bizlere bıraktığı Türkiye Cumhuriyetimize sahip çıkmak, çocuklarımıza ve gençlerimize Atatürk’ü unutturmamak ayrıca Atatürk ilke ve devrimlerini korumak herkesin görevi olmalıdır. Atatürkçü Düşünce Derneği hayırlı olsun. Atatürk yolunda yapılacak faaliyetlerde elimden geldiğince destek olmaya çalışacağım” dedi.

İlhan Baba-Regensburg

 

Ökkeş ToyÖkkeş Toy

avrupaolay.com'da İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni