KÜLTÜR
Giriş Tarihi : 26-02-2024 15:16   Güncelleme : 26-02-2024 15:53

Alkışlar oyuncu Necmi Yapıcı ve eşine

Oyuncu Necmi Yapıcı ve eşi Nihan Durukan Yapıcı’nın oynadığı ‘Benimle Delirir Misin’ adlı komedi oyun, Nürnberg Objektif Kültür Merkezi(OM) izleeyicisiyle buluştu.

Alkışlar oyuncu Necmi Yapıcı ve eşineMetin Artu’nun yazdığı Nacmi Yapıcının yöettiği iki perdelik oyunu izlemeye gelenler, kahkaya boğuldu. Necmi Yapıcı ve eşi Nihan Durukan Yapıcı oynadığı oyunda, nikah masasına gömülen bir aşkın ardından bir kadın ve erkeğin kendilerini aklama ve yanlışlarını saklama çabalarının kaçık bir aşk hikayesine dönmesinin komik trajik olarak anlatılıyor. 

Oyun sonrası bir konuşma yapan OKM Başkanı Cihan Kente şunları söyledi: “Amacımız tiyatro sevigisini çocuklara ve gençlere aşılamak,tiyatroyu eğitim ve kültür veren okul olarak görmelerini sağlamak. Çocuklarımız tiyatroya ilgi gösterirse, Türkçe ve Türk kültürünü unutmamış olur. OKM, sanat ve eğlenceyi bir araya getirerek Nürnberg ve çevresindeki tiyatro severlere unutulmaz saatler yaşatmaya, çocuklara ve yetişkinlere yönelik çeşitli eğitim programlarına ev sahipliği yapmaya devam edecek.”


Ounculuk eğitimleri, dram eğitimleri, ritim kursları, dans kursları ve resim kurslarının halka açık olarak devam ettiğini belirten Kente, kurslarımıza başvuru yapmak ve eğlenceli, öğretici etkinliklerle ilgili bilgiler almak isteyenler www.objektifsahne.de adresini ziyaret edebilir dedi.