EKONOMİ
Giriş Tarihi : 19-02-2024 21:44   Güncelleme : 21-02-2024 12:28

ATİAD'ın Diplomatik Atlası - Ankara Ziyaretiyle İki Ülkenin Ekonomik Haritasını Çiziyor!

Avrupalı İş İnsanları ve Sanayicileri Derneği (ATİAD), Türkiye ve Almanya arasındaki iş birliğini güçlendirmek ve her iki ülkede faaliyet gösteren iş insanlarına destek olmak amacıyla Ankara'ya bir ziyaret gerçekleştirdi.

ATİAD'ın Diplomatik Atlası - Ankara Ziyaretiyle İki Ülkenin Ekonomik Haritasını Çiziyor!

 

 

ATİAD Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Sarıyar, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Müfit Tarhan, Yönetim Kurulu Üyeleri Zülal Tahtakıran, Bahar Beyaz, Uğur Bayram, Tolga Halıcı, Mustafa Sayın ve ATİAD’ın Premium Üyeleri Sinan Çevik, İsmail Ülger, Özcan Yavuz, Kürşad Yılmaz ve Fırat Soyer’in öncülüğündeki heyet Ankara'da gerçekleştirdiği ziyaret kapsamında, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Sayın Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ile bir araya geldi. Görüşmede, ATİAD'ın faaliyetleri ve özellikle iki ülke arasındaki yatırım olanaklarına yönelik rolü ele alındı.

ATİAD Başkanı Aziz Sarıyar, görüşmede yaptığı açıklamada, derneğin Avrupa genelinde faaliyet gösteren iş insanlarına destek sağlama misyonunu vurgulayarak, ATİAD'ın Türkiye ve Almanya arasında bir köprü olduğuna dikkat çekti. Türkiye'nin ekonomik ve ticari ilişkilerini güçlendirme hedefi doğrultusunda, ATİAD'ın bu rolüyle önemli bir misyon üstlendiğine vurgu yapıldı.

Görüşme sonrasında ATİAD heyeti, Türkiye'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün anıt mezarının bulunduğu Anıtkabir'i ziyaret etti ve çelenk bıraktı. Ziyaret sırasında, ATİAD üyeleri Atatürk'ün huzuruna çıkarak anısına saygılarını sundu. Anıtkabir defterini gurur ve bağlılıkla imzalayan ATİAD Başkanı Sarıyar, atamızın kalkınma hedefleriyle örtüşen değerleri benimseyen ATİAD'ın, onun ilham veren liderliğinin izinden giderek, iş dünyasında ve ülkeler arası ilişkilerde etkili bir rol oynamaya devam ettiğini vurguladı.

Ziyaretin devamında, ATİAD heyeti, Türkiye ve Almanya arasındaki yatırım olanaklarını değerlendirmek amacıyla çeşitli görüşmeler gerçekleştirdi. İlk olarak, T.C. Yatırım Ofisi ve Yatırım Ofisi Başkan Yardımcısı Zeynel Kılıç'ın ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda, iki ülke arasındaki potansiyel yatırımlar ve özellikle enerji alanındaki iş birlikleri masaya yatırıldı.