GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-04-2024 10:31

BAKBAK: BAYRAMLAR SEVGİYİ ÇOĞALTMAK İÇİN BİR VESİLEDİR

Rahmeti, bereketi ve mağfiretiyle manevi ikliminde huzur bulduğumuz Ramazan ayının ardından mübarek Ramazan Bayramı’na ulaşmanın sevinci içerisindeyiz. Milletimizin ve İslam aleminin bayramını tebrik ediyorum.

BAKBAK: BAYRAMLAR SEVGİYİ ÇOĞALTMAK İÇİN BİR VESİLEDİR

 

Bayram günleri milli ve manevi değerlerimizi daha çok hissettiğimiz özel zamanlardır. Bugünler birliğimizi, kardeşliğimizi pekiştirmek, kırgınlıkları gidermek, sevgiyi çoğaltmak, saygıyı esas kılmak adına bizler için önemli bir vesiledir. Geride bıraktığımız Mahalli İdareler Seçimleri vesilesiyle Ramazan ayı boyunca Gazi Şehrimizde vatandaşlarımız ile gönül birliğimizi sürdürdük, aynı sofra etrafında toplandık. Kalplere dokunma anlayışı ile birliğimizin ve beraberliğimizin pekiştirildiği, yardımlaşmanın artırıldığı bir bayram olmasını diliyorum.

Milletimiz ile huzur içerisinde bu mübarek günlere ulaşmanın her ne kadar sevincini yaşıyor olsak da Gazze’de yaşanan vahşet dolayısıyla hepimizin yüreği buruk. Dualarımızı Gazze’deki masumlar için eksik etmeyelim. Hiçbir siyasi veya inanç merkezli bir anlaşmazlık bu denli bir vahşetin gerekçesi olamaz. Kaybedenin ve kazananın olmadığı bu vahşette insanlık, onurunu kaybetmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle mübarek Ramazan Bayramı’nın Gaziantep’imize, milletimize ve tüm İslam alemine barış, huzur, esenlik getirmesini temenni ediyorum. Toplumun sağlığı, güvenliği ve huzuru için bayramı ailesinden, sevdiklerinden uzakta, görevi başında geçiren tüm emekçilere kolaylıklar diliyorum.

 

Doç. Dr. Derya BAKBAK

Gaziantep Milletvekili

Dışişleri Komisyonu Katip Üyesi

 

 

 

 

 

 

 

Ökkeş ToyÖkkeş Toy

avrupaolay.com'da İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni