GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-04-2024 12:02

BAKBAK: MASUM ÇOCUKLAR İÇİN MİLLETÇE SESİMİZİ YÜKSELTMEYE DEVAM EDECEĞİZ 

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun ve milli egemenliğimizin tüm dünyaya ilan edilişinin 104. yılına ulaşmanın milletçe kıvancını yaşıyoruz. Bugün, Türk milletinin kurtuluş mücadelesindeki başarısıyla ulusal egemenliğimizin sonsuza kadar tescillendiği gündür.

BAKBAK: MASUM ÇOCUKLAR İÇİN MİLLETÇE SESİMİZİ YÜKSELTMEYE DEVAM EDECEĞİZ 

 

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşu ile milli iradenin hayat bulduğu bugünü daha da anlamlı kılan ise Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bugünü tüm dünya çocuklarına Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak armağan etmesidir.

Bu vatan topraklarındaki çocuklar gibi tüm dünya çocukları kendi vatanlarında huzur ve güven dolu yarınlar görsün diye 23 Nisan çocuk bayramı olarak ilan edilmiştir. Ancak bugün maalesef Gazze'nin umut çiçekleri bombaların altında, açlığa, sefalete, ölüme terk ediliyor.

Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) 7 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi’nde yaklaşık 14 bin çocuğun öldürüldüğünü açıkladı. Bu acı tablonun sorumluları ile onlara göz yuman devlet ve uluslararası kuruluşların içler acısı durumu insanlık utancıdır.

Şanlı tarihimizden aldığımız güçle Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde mazlumlara umut olmaya, yarınlara güven ve huzurla bakmak isteyen, savaşların, açlığın, ideolojik çekişmelerin gölgesinde kalan tüm çocuklar için milletçe sesimizi yükseltemeye devam edeceğiz. Başta Gazzeli çocukların gözünün yaşının dindiği, çocukların gülüşleriyle umutlar yeşerttiği bir dünya diliyorum. 

Kurtuluş mücadelesindeki destansı kahramanlığıyla tüm yurda ilham olan Gazi Şehrimizin bir temsilcisi olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde görev yapmaktan büyük bir onur duyuyor, TBMM’nin kuruluş yıl dönümü olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı bir kez daha kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, şehit ve gazilerimizi minnetle yâd ediyorum.

Doç. Dr. Derya BAKBAK
Gaziantep Milletvekili
Dışişleri Komisyonu Katip Üyesi

Ökkeş ToyÖkkeş Toy

avrupaolay.com'da İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni