GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-01-2024 18:31

Başkonsolos Cebeci Altın varakları ile ünlü Schwabach’ı ziyaret etti.

Nürnberg Başkonsolosu Fatma Taşan Cebeci, Nürnberg yakınlarındaki Altın varakları işletmeciliği ile ünlü Antalya’nın Kemer ilçesinin kardeş şehri Schwabach’ın Belediye Başkanını Peter Reiss‘i ziyaret etti.

Başkonsolos Cebeci Altın varakları ile ünlü Schwabach’ı ziyaret etti.
Ziyarette, Schwabach ile kardeş şehir olan Kemer arasındaki pandemi nedeniyle ara verilen kardeş şehir ilşkilerinin geliştirilmesi ve kültürel işbirliğinin artırılması için ortaya konacak yol hatirası üzerinde görüşme yapıldı.
Kardeş şehirlerin iki ülke kültürünü ve toplumunu birbirine yakınlaştırdığını belirten Cebeci, Schwabach Belediyesi ile Kemer Belediyesi arasındaki mevcut iyi ilişkilerin devam ettirilmesi ve geliştirilmesi konusunda da yeni projeler hazırlanarak birlikte çalışmalara yapılabileceği belirtildi.


Schwabach Belediye Başkanı Peter Reiss’de “Schwabach-Kemer kardeşlik anlaşmasının 25’inci yılını doldurduğunu ve iki kent arasındaki dostlukların pekişmesi için sürekli heyetler karşılıklı ziyaret yapmaya devam ediyor” dedi. Görüşmelerin ardından Cebeci, Schwabach Belediyesinin şeref defterini imzaladı.

İlhan BABA/Schwabach

Ökkeş ToyÖkkeş Toy

avrupaolay.com'da İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni