GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-06-2024 10:04

Cenk Özöztürk, Köln/Bonn Havalimanı İkinci Genel Müdürü oldu

Cenk Özöztürk (45), Flughafen Köln/Bonn GmbH Denetleme Kurulu tarafından, havaalanı şirketinin yeni ikinci genel müdürü olarak atandı.

Cenk Özöztürk, Köln/Bonn Havalimanı İkinci Genel Müdürü oldu


 Almanya’ya işçi olarak gelen bir ailenin çocuğu Cenk Özöztürk, Köln/Bonn Havaalanındahavacılık, yer hizmetleri,insan kaynakları,Gayrimenkul,Teknoloji ve Bilgi Teknolojileri alanından sorumlu ikinci genel müdürü olarak görev yapacak.
2003-2012 yılında Air Berlin uçak şirketinin Nürnberg Bölge Müdürlüğü yaptıktan sonra 2013 yılında Köln/Bonn Havalimanında hava taşımacılığının çeşitli pozisyonlarında çalışan Özöztürk, havalimanı süreçlerini sürekli optimize etti ve sayısız önlemle verimliliği artırdı. 2022 yılında, işgücü piyasasının bugünün gereksinimleri için başarıya yeniden düzenlediği personel departmanı için de sorumluluk verildi.
Evli
üç kız çocuk babası Cenk Özöztürk, İNSEAD Business School İleri Yönetim Program Mezunu ve Genel Yönetim alanında Yönetici İşletme Yüksek Lisansı (EMBA) derecesine sahip.Özellikle modern havalimanındaki tüm operasyonel görevlerle ilgili olarak, hava taşımacılığında geniş bilgi ve kapsamlı deneyime sahip.


İlhan BABA/FRANKFURT

 

Ökkeş ToyÖkkeş Toy

avrupaolay.com'da İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni