KÜLTÜR
Giriş Tarihi : 13-10-2022 00:33

GERİ SAYIM BAŞLADI, FRANKFURT’TA YİNE GAZİANTEP RÜZGÂRI ESECEK

Gaziantepliler 15.Frankfurt’ta Kültür ve Dayanışma Gecesi’nde Buluşuyorlar

GERİ SAYIM BAŞLADI, FRANKFURT’TA YİNE GAZİANTEP RÜZGÂRI ESECEK

 

2005 yılında dernekleşen Frankfurt Gaziantep Derneği tarafından, bu sene onücünü düzenlenecek Geleneksel Gaziantep Kültür ve Dayanışma Eğlence Gecesi‘ne Almanya’nın birçok kentinde yaşayan Gaziantepliler Frankfurt’ta buluşuyorlar..

22 Ekim  2022’de Frankfurt Saalbau Kültür Merkezi’nde (Saalbau  -Griesheim / Schwarzerlenweg  57 /  65933 Frankfurt a. Main) adresinde düzenlenecek  gecenin tüm geliri bu kez, Gaziantep’teki  Çocuklarımızın ihtiyaçları için kullanılacaktır.

Frankfurt Gaziantep Dernek Başkanı Ökkeş Toy, “Dayanışma inceliktir. ”Gelin, 22 Ekim 2022 'de 15. Frankfurt- Gaziantep Kültür ve Dayanışma Gecesi’nde buluşalım. Hemşerilerimizi, Gaziantep Dostlarını ve Tüm Güzel İnsanları aramızda olmaya çağırıyoruz. “Birlikten güç doğar” unutmayalım “Avrupa’da yaşayan hemşehrilerimiz arasında birlik,beraberlik ve dayanışma duygularının geliştirilmesini hedefliyoruz dedi“. Türk ve Alman siyasetcilerinin onur konuğu olacağı gecede, Almanya’ya komşu olan ülkelerden Fransa,Belçika,Hollanda,Avusturya ve İtalya’daki hemşehrilerimizde katılacaklar dedi.