DÜNYA
Giriş Tarihi : 08-06-2023 12:50

HER KURBAN LÖSEMİLİ ÇOCUKLARA CAN!

25 yıldır kanserle mücadelede en ön safta yer alan LÖSEV, Kurban Bayramı sevincini Lösemili ve Kanserli Çocukların yanı sıra yetişkin kanser hastalarının da evlerine taşıyor.

HER KURBAN LÖSEMİLİ ÇOCUKLARA CAN!

 

 LÖSEV, yardımlaşmanın ve paylaşmanın ortak mutluluğunu, 20 yıldır vekaleten kurban kesimleriyle ve et dağıtımlarıyla sadece veren elden alan ele değil aynı zamanda gönülden gönüle ulaştırıyor. LÖSEV bu yıl için kurban bağışı fiyatlarını 5 bin 450 TL olarak belirlediğini duyurdu.

LÖSEV Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı, 20 yıldır Türkiye’de vekaleten kurban kesimi yapıyor ve dağıtıyor. Modern tesislerde ve hijyenik koşullarda, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın icazet, cevaz ve esaslarına uygun olarak gerçekleşen kesimler; Vakıf personeli, din görevlisi, veteriner hekim, noter yetkilisi, kalite güvence sorumlusu, kasap ve et sorumlularından oluşan bir ekip huzurunda vekalet verenlerin isimleri tek tek okutularak ve kan akıtılarak gerçekleştiriliyor. Kesimler, Kurban Bayramı’nın ilk üç gününde, adak kurbanları ise Arife günü dini vecibelere uygun olarak yapılıyor. Vekaleten kurban kesimleri, bağışçıların talepleri doğrultusunda görüntülü kayıt altına alındığı gibi, kesimin hemen ardından tüm bağışçılar aranarak bilgilendiriliyor. Kurban temini ve kesimine ilişkin süreçten bağışçı düzenli olarak haberdar ediliyor. LÖSEV, vekaleten kurban kesimi hizmetinin sağlıklı bir şekilde ilerleyebilmesi için kurban bağışında bulunacak vatandaşlara, bağışlarını son güne bırakmamaları noktasında çağrıda bulunuyor.