GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-04-2023 13:48   Güncelleme : 13-04-2023 14:26

İyi Parti Almanya Başkanlığına Onur Sadıç atandı

İyi Parti Almanya Başkanı Ercüment Atilla Çelik’in istifası üzerine yerine İyi Parti İcra Kurulu Üyesi ve Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Onur Sadıç getirildi

İyi Parti Almanya Başkanlığına Onur Sadıç atandı

 

İyi Parti ‘de milletvekili adaylarının açıklanması üzerine, bazı milletvekilleri istifa ettiklerini açıklarken, İyi Parti Almanya Başkanı Ercüment Atilla Çelik’te, kendilerine haksızlık ve adaletsizlik yapıldığı ve bunu her fırsatta dile getirmesine rağmen yok sayılmaları nedeniyle Almanya Yurtdışı Temsilciliği Yönetim Kurulu olarak istifa ettiğini duyurdu.
Çelik, “İyi Parti Almanya Dış Temsilciliği olarak Mayıs 2022 de aldığımız bu bayrağı, 11 İl Başkanı-lığının açılması ve teşkilatlarının yapılanmasına kadar gerçekleştirdiğimiz görevi, liyakatli ve vicdanı yüksek arkadaşlarımızla bu görevin sorumluluğu çerçevesinde en iyi şekilde temsil etmeye çalıştık.” dedi.


Atilla Çelik’in yerine Onur Sadıç atandı.

İyi parti de istifa edenlerin yerine atamalar devam ediyor. İyi Parti Almanya Başkanı Ercüment Atilla Çelik’in istifası üzerine yerine İyi Parti İcra Kurulu Üyesi ve Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Onur Sadıç getirildi. Onur Sadıç’ın atamasıyla ilgili Türk Dünyası ve Yurt Dışı Türkler Başkanı Rıdvan Uz imzalı yazıda, “İyi Parti Yurt Dışı Temsilcilikler Yönetmenliğinin Teşkilatlanma/4.Dış Temsilcilikler bölümünün 7.maddesi gereği Almaya Dış Temsilciliğine Sayın Onur Sadıç atanmıştır. Çalışmalarında başarılar dilerim” denildi. Onur Sadıç önümüzdeki günlerde bir toplantı yaparak Almanya’da görev yapacak yeni yönetim kurulunu açıklayacağını belirtti.

İlhan Baba-Nürnberg

 

 

Ökkeş ToyÖkkeş Toy

avrupaolay.com'da İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni