GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-07-2023 19:05

Ortopedist Dr. İsmail Baloğlu’na vatandaşlık şeref Madalyası

Almanya’nın Nürnberg kentinin ilk Türk ortopedist doktoru unvanına sahip olan aynı zamanda uzman spor hekimliği yapan Dr. İsmail Baloğlu’na, Nürnberg’in vatandaşlık şeref madalyası verildi.

Ortopedist Dr. İsmail Baloğlu’na vatandaşlık şeref Madalyası


Nürnberg tarihi Belediye binasının konuk ağırlama salonunda düzenlenen ödül töreninde Dr. İsmail Baloğlu’na ödülü Nürnberg Büyükşehir Belediye Başkanı Marcus König takdim etti.
Nürnberg Büyük Şehir Belediye Başkanı Marcus König, ödül takdim töreninde vatandaşlık şeref madalyasına layık görülen Dr. Baloğlu için övgüler yağdırdı ve şunları söyledi: Dr.Baloğlu, Nürnberg’de ortopedi dalında ilk Türk doktoru olarak görev yaptı. Dr. İsmail Baloğlu, Antalya-Nürnberg kardeş şehir olmasında ayrıca Nürnberg Presse Clüb ve Antalya Gazeteciler Cemiyetinin oluşmasında çok emek verdi. Türk-Alman dostluğunun pekişmesinde büyük çaba sarf eden ortopedist Dr. İsmail Baloğlu, 2004 senesinde Bavyera Türk-Alman Tabipler Birliğinin kurulmasına öncülük ederek 10 sene Türk-Alman Tabipler Birliğinde Başkanlığı yaparak bölgedeki Türk-Alman ve diğer ülkelerin doktorları ile birlikte vatandaşlarımıza yönelik düzenli sağlık seminerleri, konferanslar verdi.Dr. Baloğlu, 2023 yılında Cumhurbaşkanlığı tarafından verilen Liyakat Nişanı ve 2010 yılında Bavyera Eyalet Liyakat Nişanı almaya layık görülmüştü.