YAŞAM
Giriş Tarihi : 04-06-2024 17:07

Remzi Avcı son yolculuğuna uğurlandı!

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı faaliyet gösteren DİTİB Kuzey Bavyera Eyalet Birliği Yönetim kurulu üyesi ve Fürth Mevlana Camii Dernek Başkanı Refet Avcı’nın babası Remzi Avcı son yolculuğuna uğurlandı.

Remzi Avcı son yolculuğuna uğurlandı!


 

 

Tedavi gördüğü hastanede kalp ve nefes yetmezliği nedeniyle vefat eden Remzi Avcı’nın cenaze namazını, Nürnberg Din Hizmetleri Ataşesi Necmettin Saydan kıldırdı.

DİTİB Fürth Mevlana Camii’nde kılınan cenaze namazına, Prof. Ali Türkmenoğlu DİTİB Kuzey Bavyera Başkan yardımcısı Cemil Kimyacıoğlu ve Gülay Arık, Kadınlar Kolu Başkanı Özlem Ödemiş, Nürnberg ve çevresindeki sivil toplum kuruluşların temsilcileriyle birlikte çok sayıda vatandaşlarımız katıldı. Remzi Avcı’nın cenazesi memleketi Hatay’ın Altınözü köyüne götürülerek, aile mezarlığında toprağa verildi.


Cenaze namazında kısa bir konuşma yapan DİTİB Mevlana Cami Başkanı Refet Avcı, taziyede bulunan Başkonsolosumuz Fatma Taşan Cebeci başta olmak üzere cenaze törenine katılan Prof. Ali Türkmenoğlu ve tüm katılımcılara teşekkür ederek, “hakkınızı helal edin” dedi.

Ilhan BABA/Fürth

 

 

Ökkeş ToyÖkkeş Toy

avrupaolay.com'da İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni