DÜNYA
Giriş Tarihi : 30-08-2022 08:41

SunExpress, Eintracht Frankfurt’u uçurmaya devam edecek

SunExpress, 2022 Avrupa Ligi Şampiyonu Eintracht Frankfurt ile 2017 yılından bu yana devam eden iş birliğini 3 yıl süreyle uzattı.

SunExpress, Eintracht Frankfurt’u uçurmaya devam edecek

 

Türk Hava Yolları ve Lufthansa ortak kuruluşu SunExpress, 2022 Avrupa Ligi Şampiyonu Eintracht Frankfurt’un resmi hava yolu partneri olmaya devam edecek. SunExpress, 2017 yılında bu yana devam eden ortaklığı 2024-2025 sezonuna kadar uzatma kararı aldı.

SunExpress CEO’su Max Kownatzki anlaşmanın uzatılmasına ilişkin yaptığı açıklamada, “Eintracht Frankfurt ile ortaklığımızı devam ettirme kararı almaktan çok mutluyuz. Bu uzun vadeli ortaklığımız ile SunExpress olarak spora ve sporseverlere verdiğimiz önemi bir kere daha vurgulamış oluyoruz. Ortaklığımız 2017 yılından beri  büyük bir başarı ile devam ediyor.  Eintracht, ilk sözleşme dönemimizde Almanya DFB Kupası’nı, ikincisinde ise Avrupa Ligi’ni kazandı. Yeni başarılara giden yolda Eintracht’a eşlik etmeye devam etmekten ve takımın güvenilir ve esnek hava yolu partneri olmaktan çok memnunuz” şeklinde konuştu.

Eintracht Frankfurt Yönetim Kurulu Sözcüsü Axel Hellmann konu ile ilgili şunları söyledi: “SunExpress, yenilikçi yaklaşımı, güvenilirliği ve sosyal yapısıyla güçlü bir kurumsal kültüre sahip. Bu özellikler, SunExpress’i Eintracht Frankfurt için mükemmel bir ortak yaparken, devam eden iş birliğimizin de temelini oluşturuyor. Stratejik ortaklığımızı genişletmekten gurur duyuyor ve birlikte yeni başarılara imza atmayı dört gözle bekliyoruz.”

Takımı, Bayern Münih’e karşı 2018 Almanya DFB Kupası finalini kazandıktan sonra Berlin’den Frankfurt’a taşıyan SunExpress, bu sene Sevilla’daki Avrupa Ligi şampiyonluğu sonrası da Eintracht Frankfurt’u kupayla birlikte Frankfurt’a uçurdu.

SunExpress Hakkında

Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın eşit ortaklığında 1989 yılında Antalya’da kurulan SunExpress, havacılık sektöründeki 30 yıl üzerindeki tecrübesi ve tatil havayolu uzmanlığı ile Türkiye ile Avrupa arasında turizm elçisi görevini üstlenmiştir. 30 ülkede 175’ten fazla noktaya uçuş gerçekleştirmektedir. Avrupa’nın en genç filolarından birine sahip olan SunExpress, merkezleri Antalya, baseleri Frankfurt, İzmir, Ankara ve İstanbul’da bulunan 3500’den fazla çalışanı ve 67 uçaklık filosu ile her yıl 10 milyona yakın yolcu taşımaktadır. Skytrax tarafından ‘Türkiye’nin en iyi tatil havayolu’  ve dünyanın 10 en iyi tatil havayolları arasında seçilmiştir. SunExpress ile ilgili detaylı bilgiye ve uygun fiyatlı kaliteli uçuşlara www.SunExpress.comdan ulaşabilirsiniz.

Ökkeş ToyÖkkeş Toy

avrupaolay.com'da İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni