GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-04-2024 11:53

Yaşlı Bakımında Türkçe Konuşan Eleman İhtiyacı

20 Yıldır Müslümanlara yönelik dini ve kültürel hassasiyetleri dikkate alarak bakım hizmeti veren Victor-Gollancz-Haus bakımevi Türkçe konuşan yetenekli yeni elamanları kadrosuna almak istiyor.

Yaşlı Bakımında Türkçe Konuşan Eleman İhtiyacı

 

 

Frankfurt’ta bulunan Victor-Gollancz-Haus bakımevi basit bir bakımevinden daha ileri hizmet veren bir merkezdir. Burası 20 yıldır saygın birliktelik ve çeşitlilik içerisinde çesitli kultürlerin ve dinlerin buluştuğu bir merkezdir. Almanya çapında tanınan ve takdir gören bu merkezde 20 yıldır Müslümanlara yönelik, dini ve kültürel hassasiyetleri dikkate alan yaşlı bakım hizmeti verilmektedir. Takdir ve samimiyetin hakim olduğu bu çalışma ortamında vermekte olduğumuz bu güzel hizmetleri devam ettirmek ve geliştirmek amacıyla Türkçe konuşan yeni elemanlarla kadromuzu genişletmek istiyoruz.  

Herkes için sıcak bir yuva:

Victor-Gollancz-Haus bakımevi çeşitli kültür ve dinlere mensup insanlar için sıcak bir yuvadır. Bakımevimizde hizmet büyüklerimizin üçte biri yabancı kökenli ve bunların büyük bölümünü de Türkiye‘den gelen yaşlılarımız oluşturmaktadır. Çalışan elemanlarımız verdikleri hizmetlerde bakım hizmeti verdiğimiz yaşlılarımızın  hertürlü ihtiyaç ve hayat alışkanlıklarına saygı gösterir ve ona göre hizmet verirler. Victor-Gollancz-Haus bakimevinde kendimize ait mutfağımızda özel hazırlanan helal yemeklerden,  Türk çayı eşliğinde beraber hoşca vakit geçirebilecekleri cay odasından, ibadetlerini yapabilecekleri mescide kadar Müslüman yaşlılarımızın, kabul ve saygı gördükleri ve adeta kendi evlerinde  hissedecekleri sıcak yuva, sıcak bir ortam sunuyoruz.

Yaşlı bakımında dini ve kültürel hassasiyetlere dikkat:

Çalışma ekibimiz çok dilli geniş kültürel yelpazeden gelen elemanlardan oluşmaktadır. Bu elemanlarımızın önemli bir bölümü Türk ve Fas kökenlidir. Çalışma ekibimizin dil, kültür ve din yönunden  bilgi, tecrübe ve becerisi, 20 yıldır vermekte olduğumuz Müslümanlara yaşlılarımıza yönelik dini ve kültürel hassasiyetlerini dikkate alan bakım hizmetlerimizin yanında onların kişisel arzu, istek ve ihtiyaçlarını da dikkat alan bakım hizmetlerinin temelini teşkil etmektedir.  Bu hizmetlerimizde sadece dini ve kültürel hassasiyetleri değil, demans gibi özel bakım ihtiyaçlarını dikkate alırız.

Saygın birliktelik:

Victor-Gollancz-Haus bakımevinde saygın ve karşılıklı değer veren birliktelik çalışma ekibimiz ve hizmet verdiğimiz yaşlılarımız için alışılmış doğal bir ortamdır. Bir hizmet veren personelimizin dini ve kültürel görev ve alışkanlıklarını aktiv yaşamalarını teşvik ediyor bunun için onlara gerekli alanları sunuyoruz. Dini inanci gereği başı kapalı olsun, yada başı açık olsun, ister Müslüman olarak, ister Hıristiyan yada başka bir dini inançtan olsun, ibadet etmek, dini bayramları kutlamak yada daha başka alışkanlıklarını yaşamak, herkesi kendi bireysel yaşamını aktif olarak yaşamaya alan sunuyor, davet ediyoruz.

Victor-Gollancz-Haus bakımeve çeşitliliği tolere etmekle yetinmez, teşvik eder, kutlar:

Beraberce kutlanan, Ramazan Bayramı, Kurban Bayramı, Noel, her yıl düzenlenen iftar proğramı ve daha diğer kutlamalar: Victor-Gollancz-Haus bakımevi aktif olarak yaşanan çeşitlilik, çok kültürlülük, kültürlerarası  değişim, burada Muslüman ve Hıristiyanların bayramları beraberce kutlanır. 

İş müracatı ile ilgili bilgiler:

Çok kültürlü ve dilli kadromuzun bir parçası olmak istiyor ve yeterli Türkçe biliyorsanız Victor-Gollancz-Haus bakımevi ekibi olarak iş müracatınız bizleri memnun ve mutlu edecektir!  Bizim , karşılıklı saygı-sevgiyide içeren,  değerlerimizi, çeşitliliğimizi ortak yönlerimizi bizimle paylaşmak isteyen herkesi aramızda görmek isteriz. Arzu etmeniz halinde bizi daha yakından tanımak için kısa süreli staj yapabilirsiniz. İş müracatınızı e-posta yoluyla bewerbung@frankfurter-verband.de  adresine yollayabilirsiniz. Sorunuz var ise göçmenler sorumlumuz Dr. Hüseyin Kurt’u 0152-22662243 nolu telefondan arayabilirsiniz.

Yaşlı bakımı yardımcılığı egitimi:

Bunun yanında Victor-Gollancz-Haus bakımevinin taşıyıcı kurumu Frankfurter Verband 1 Haziran 2024 Haziran tarihinde bir yıl süren yaşlı bakımı yardımcılığı egitim proğramını başlatacaktır. Bu eğitim kısa yoldan meslek sahibi olmak isteyenler için önemli bir fırsattır. Bunun için bir çok mesleği ögrenmek için yeterli olmayan “Hauptschulabschluss” diplomasına sahip olmanız yeterlidir. Bu eğitim çerçevesinde Çarşamba-Perşembe günleri okulda teorik eğitim, diğer günler de ise vardiyalı pratik eğitim göreceksiniz. Eğitim süresince ayda 1.345,41 brüt aylık alacak, yılda bir defa özel ödeme, bunun yanında ücretsiz toplu taşıma araçlarını kullanmak için talebe bileti/pasosu ve yıllık 30 iş günü/6 hafta izin hakkınız olacaktır. Önceden kısa süreli staj yaparak birbirimizi daha yakından tanıyabiliriz. Bu eğitimin ilginizi çektiğini, yeterli Almanca bildiğinizi ümit ediyor ve e-posta yoluyla bewerbung@frankfurter-verband.de müracatlarınızı bekliyoruz.

 

Olaf Höwer                                                                                                     Dr. Hüseyin Kurt

Frankfurter Verband                                                                                    Frankfurter Verband

Bakım Hizmetleri Müdürü                                                                        Göçmenler Sorumlusu

 

Ökkeş ToyÖkkeş Toy

avrupaolay.com'da İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni