KÜLTÜR
Giriş Tarihi : 25-10-2023 00:23   Güncelleme : 25-10-2023 00:37

23 Nisan Hazırlık toplantısında Eğitim Ataşesine plaket…

Fürth kentinde faliyetlerini sürdüren sivil toplum kuruluşların temsilcileri bir araya gelerek, 2024 yılında yapılacak Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramıyla ilgili kutlama programının detaylarını konuştular.

23 Nisan Hazırlık toplantısında Eğitim Ataşesine plaket…


 

Fürth Kültür Derneğinde düzenlenen ve Nürnberg Başkonsolosluğu Eğitim Ataşesi Dr.Mune Savaş’ında hazır bulunduğu toplantıya, Refet Avcı ve Aydın Kaval (Ditib Fürth Derneği), Kaya Gögüs ve Funda Yılmaz (Fürth Kültür Derneği), Osman Tuygan (Bizim Ocak), Musa Yılmazer (Atatürkçüler Derneği), Mustafa Akgül (Türk Spor Kulübü), Osman Özgenç (Turnerschaft Spor Kulübü), Mehmet Emin (Batı Trakya Derneği), Hakan Öztürk (Avrupa Türk İslam Birliği Atib Başkan), Adurrahman Gümrükçü ve Ümit Gümrükçü (Uluslararası Sanat ve Kültür Dernegi) ve Melek Kaval (Fürth Entegrasyon ve Göç Danışma Kurulu Üyesi) katıldı.

23 Nisan hazırlık komitesi adına açıklama yapan DİTİB Fürth Başkanı Refet Avcı ” Milli Bayramlarınızdan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamasını her yıl olduğu gibi önümüzdeki senede görkemli şekilde yapacağız. 28 Nisan 2024 Pazar günü yapılacak kutlamada, şiirler okunacak, halk oyunları gösteri yapacak, süpriz yarışmalar ve hediyeler yer alacak. Diğer ulusların çocuklarından bayram kutlamasında yer alarak kültürlerini sergileyecek. Tüm velilerimizin çocuklarıyla birlikte kutlamamıza iştirak etmelerini bekliyoruz” dedi.

Toplantı sonunda, 23 Nisan hazırlık Komitesi adına DİTİB Fürth Başkanı Refet Avcı tarafından, görev süresi önümüzdeki ay sona erecek Nürnberg Başkonsolosluğu Eğitim Ataşesi Dr.Mune Savaş’a, “çocukların okullarda daha başarılı olmalarına ve geleceğe güvenle bakan meslek sahibi gençler yetişmelerine yönelik çaba sarf etmesi aynı zamanda derneklerin çalışmalarında manevi desteklerini esirgemesi nedeniyle” plaket ve çiçek taktim edildi.

Dr. Mune Savaş’da, “vatandaşlarımızla en iyi şekilde iletişim sağlayarak görev yapmanın mutluluğunu yaşadım. 2024 yılında düzenlenecek 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamasında olamayacağım için üzgünüm. Görev süresi içerisinde gösterilen ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ediyorum dedi.

İlhan Baba-Nürnberg

 

 

Ökkeş ToyÖkkeş Toy

avrupaolay.com'da İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni