EĞİTİM
Giriş Tarihi : 22-01-2023 15:52

DİTİB Kuzey Bavyera Eyalet Birliği Başkanı Uğur Cankurt, çocuklarımıza ve gençlerimize sahip çıkalım

DİTİB Kuzey Bavyera Eyalet Birliği (DİTİB KBB), 2022 yılı değerlendirme toplantısını büyük bir katılımla gerçekleştirdi.

DİTİB Kuzey Bavyera Eyalet Birliği Başkanı Uğur Cankurt, çocuklarımıza ve gençlerimize sahip çıkalım

 

 

DİTİB Kuzey Bavyera Eyalet Birliği’ne bağlı Neuhaus derneğinde yapılan toplantıya, DİTİB Kuzey Bavyera Eyalet Birliği’ne bağlı 62 Cami Derneğin Başkanları, DİTİB Gençlik, Kadın Kolları ve Veli Derneklerin Başkanları ile çok sayıda üye katıldı.
Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan toplantının açılış konuşmasını yapan DİTİB Kuzey Eyalet Bavyera Birliği Başkanı Uğur Cankurt şunları söyledi: “2023 yılında hedeflerimiz arasında özellikle çocuklarımızın ve gençlerimizin başarısının artırılmasına yönelik çalışmalara ağırlık verilmesi gerekiyor” dedi. Cankurt “
Almanya genelinde faaliyet gösteren çok geniş bir ağa sahip olan DİTİB, Almanya’da yaşayan Türk ve Müslümanlara dini hizmetleri başta olmak üzere sosyal alanlarda da hizmeti bulunmaktadır. DİTİB Kuzey Bavyera Eyalet Birliğimiz din hizmeti alanı başta olmak üzere, insanların soruları ve problemleri, ihtiyaçları nelerdir ve nasıl karşılayabiliriz gibi konular üzerinde çalışmaktadır“dedi.